komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Sklepowi złodzieje zatrzymani

poniedziałek, 10.8.2020 11:13 , komentarze: 0 , odsłony: 112
kategorie artykułu:

W zeszłym tygodniu wałbrzyscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy dokonywali kradzieży sklepowych. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Teraz mogą trafić za karty więzienia na 5 lat. Funkcjonariusze odzyskali część utraconych przedmiotów.

W poprzedni wtorek funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy zatrzymali 20-latka, który 30 maja tego roku z drogerii w dzielnicy Podzamcze ukradł różnego rodzaju kosmetyki powodując straty w kwocie ponad 500 złotych. W toku wykonanych z mężczyzną czynności mundurowi dodatkowo udowodnili podejrzanemu, że w czerwcu tego roku w jednym z marketów w Szczawnie-Zdroju trzykrotnie dokonał kradzieży sprzętu elektronicznego o łącznej wartości 2800 złotych, a w kolejnym miesiącu z innego ze sklepów w Szczawnie-Zdroju wyniósł odzież o wartości ponad 3 tysięcy złotych. O dalszym losie młodocianego przestępcy zadecyduje teraz Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

W środę natomiast kolejny marketowy złodziej wpadł w ręce - tym razem - funkcjonariuszy prewencji wałbrzyskiej komendy, którzy w wyniku natychmiastowej reakcji na zgłoszoną kradzież, zatrzymali 37- letniego mieszańca powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna w jednym ze sklepów przy ul. Wieniawskiego, po przełamaniu zabezpieczenia w postaci sejfera, dokonał kradzieży golarki elektrycznej. Mundurowi odzyskali skradziony towar, a zatrzymanemu mężczyźnie został już przedstawiony zarzut kradzieży. Sprawca za swój czyn również odpowie przed sądem.

W czwartkową noc w wyniku realizacji informacji własnej policjanci pierwszego komisariatu zatrzymali 33-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna w lipcu - również w placówce handlowej przy ul. Wieniawskiego - czterokrotnie dokonał kradzieży kosmetyków, gdzie straty oszacowane zostały na kilka tysięcy złotych. Policjanci również i w tym przypadku odzyskali część skradzionych przedmiotów. Za popełnione przestępstwa podejrzany może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

środa, 16.9.2020 11:23
niedziela, 13.9.2020 08:48
wtorek, 8.9.2020 10:25
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz