Siedmiu nietrzeźwych kierujących zatrzymanych w ciągu weekendu

poniedziałek, 13.9.2021 11:18 117 0

Funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego w miniony weekend zatrzymali w naszym regionie siedmiu kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu, w tym aż pięciu rowerzystów. Rekordzista kierujący samochodem osobowym miał 2,09 promila alkoholu w organizmie. Przypominamy, że każdy zatrzymany pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną. 

10 września około godziny 18:00 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach w Mieroszowie na ul. Słowackiego dokonali kontroli 52-letniego mężczyzny jadącego rowerem. Znajdował się on pod wpływem alkoholu, a badanie wykazało u niego 0,83 promila tej substancji w organizmie. Tego samego dnia około godziny 21:00 funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy w Wałbrzychu na ul. Andersa również zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, tym razem 53-letniego wałbrzyszanina. W tym przypadku wynik badania to 0,96 promila alkoholu w organizmie. Nie minęło pół godziny, a w ręce funkcjonariuszy z Głuszycy w Zagórzu Śląskim na ul. Spacerowej wpadło kolejnych dwóch pijanych rowerzystów. 29-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego wydmuchał 0,72 promila alkoholu, a 42-letni mieszkaniec Krakowa 0,5, promila.

Sobota to kolejni zatrzymani nietrzeźwi kierujący. O godzinie 8:00 mający 0,91 promila alkoholu w organizmie 34-letni mieszkaniec naszego miasta został zatrzymany przy ul. Husarskiej w Wałbrzychu przez policjantów prewencji pierwszego komisariatu na jeździe samochodem osobowym. W tym przypadku interwencja zakończyła się odebraniem mężczyźnie prawa jazdy. Pół godziny później 27-letni rowerzysta trafił w Czarnym Borze przy ul. Kamiennogórskiej w ręce policjantów ruchu drogowego. W jego przypadku wynik badania to blisko 0,88 promila alkoholu w organizmie. 2,09 promila wydmuchał natomiast zatrzymany około godziny 13:00 w Boguszowie-Gorcach na ul. Żeromskiego 59-latek. Mężczyźnie jadącemu samochodem osobowym miejscowi funkcjonariusze w tym przypadku odebrali prawo jazdy.

Przypominamy, że nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Rowerzyści natomiast muszą się liczyć z wysoką grzywną oraz zakazem kierowania pojazdami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)