komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 22 marca 2019

Katarzyny, Boguslawa

Setne urodziny najstarszej głuszyczanki

sobota, 16.3.2019 07:05 , komentarze: 1 , odsłony: 465
kategorie artykułu:

W przededniu setnej rocznicy urodzin Burmistrz Głuszycy Roman Głód złożył najserdeczniejsze życzenia Pani Jadwidze Dębowskiej - najstarszej mieszkance Głuszycy. Burmistrz Głuszycy przekazał na ręce Szanownej Jubilatki listy gratulacyjne przesłane przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka. W uroczystym spotkaniu uczestniczyły także pracownice Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wałbrzychu, Sekretarz Gminy i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Głuszycy Wiesława Moździerz, dyrektor CK-MBP w Głuszycy Sabina Jelewska oraz licznie zgromadzona najbliższa rodzina Jubilatki.

Pani Jadwiga Dębowska urodziła się 16 marca 1919 r. w Rogożajanach na Suwalszczyźnie. Do Głuszycy przyjechała w 1958 roku. Pracowała w Zakładach Przemysłu Bawełnianego „Piast” przy ekspedycji towarowej oraz w Zakładach Przemysłu Wełnianego „Argopol”.

Pani Jadwiga wychowała dwoje dzieci – córkę Walerię, z którą obecnie mieszka oraz syna Leszka. Ma pięcioro wnucząt, ośmioro prawnuków i jedną praprawnuczkę. Chętnie wspomina czasy swojego dzieciństwa, okres nauki w szkole, kiedy to lubiła uczyć się historii. Zawsze pasją Pani Jadwigi było czytanie gazet i książek, a za swoją ulubioną lekturę uważa „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Do dziś pamięta i recytuje z pamięci wiersz o Tadeuszu Kościuszce. Opowiada swoim potomnym o latach swojej młodości spędzonej w trudnych okolicznościach II wojny światowej. Dla rodziny jest bardzo ważną osobą, a dla najmłodszego pokolenia skarbnicą wiedzy o przeszłości. Chętnie wraca do wspomnień i lubi przeglądać rodzinne fotografie. Jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem, jest pogodna, otacza ją troska i ciepło ze strony całej rodziny. W dalszym ciągu z pasją wykonuje robótki ręczne na drutach oraz chętnie pomaga córce w wykonywaniu drobnych prac domowych.  

- Pani Jadwigo, w imieniu własnym, głuszyckiego samorządu i Mieszkańców naszej Gminy gratuluję Pani osiągnięcia tak pięknego wieku i życzę niegasnącej radości, dużo zdrowia i sił, pogody ducha oraz dalszych lat życia wśród miłości najbliższych osób - życzył Szanownej Jubilatce Burmistrz Roman Głód.

 

Wasze komentarze

Dużo zdrówka.
sobota, 16.03.2019 16:13 autor:

wczoraj, 15 godz temu
wczoraj, 15 godz temu
środa, 20.3.2019 14:09
środa, 20.3.2019 07:55
wtorek, 19.3.2019 15:16
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki