Seryjny złodziej zatrzymany. Podczas ostatniej kradzieży wydmuchał ponad 1,6 promila alkoholu

sobota, 18.11.2023 14:49 355 0

43-letni mieszkaniec Białego Kamienia trafił w piątek, 17 listopada przed południem w ręce policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy. Mężczyzna w jednej z drogerii na Piaskowej Górze dokonał kradzieży perfum. Podczas czynności funkcjonariusze ustalili, że to nie był pierwszy tego typu czyn zatrzymanego i w toku zebranego materiału dowodowego udowodnili mu popełnienie w ciągu ostatniego tygodnia sześciu podobnych kradzieży w różnych placówkach handlowych na terenie Wałbrzycha.

Do zgłoszenia doszło w piątek przed godziną 11.00. Złodziej miał zdjąć z półek placówki handlowej przy ul. Długiej w Wałbrzychu perfumy, a następnie próbował opuścić sklep nie płacąc za zakupy. Mężczyzna został jednak ujęty przez ochronę obiektu i ostatecznie zatrzymany przez wezwanych na miejsce zdarzenia policjantów. Szybko okazało się, że to nie był pierwszy tego typu czyn popełniony przez 43-latka.

W trakcie wykonywanych dalszych czynności funkcjonariusze udowodnili podejrzanemu dokonanie w okresie od 7 do 17 listopada tego roku pięciu innych podobnych kradzieży w różnych wałbrzyskich sklepach skąd skradzione zostały ubrania, wyroby alkoholowe i perfumy. Łącznie straty oszacowane zostały przez przedstawicieli sklepów na kwotę blisko 2,3 tys. złotych.

Jako że mężczyzna był kompletnie pijany - wydmuchał 1,66 promila alkoholu - noc spędzi w policyjnej celi. Jutro w trakcie czynności procesowych usłyszy zarzut. Za kradzieże w krótkich odstępach czasu grozi mu kara pozbawiania wolności do lat 5.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)