komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 1 grudnia 2020

Natalii, Eligiusza

Senior staranował ogrodzenie i wjechał na plac budowy obwodnicy

środa, 18.11.2020 11:55 , komentarze: 4 , odsłony: 973
kategorie artykułu:

Do niecodziennego zdarzenia doszło na jednym ze skrzyżowań o ruchu okrężnym w Szczawnie-Zdroju. Rozpoczęło się od niegroźnie wyglądającej kolizji, a mogło zakończyć poważnym wypadkiem drogowym. 79-letni mężczyzna najpierw nie udzielił pierwszeństwa będącej już na rondzie 43-letniej kierującej samochodem osobowym, chwilę później był bliski potrącenia pieszej, by ostatecznie po staranowaniu ogrodzenia wjechać na teren budowy obwodnicy.

Policjanci ruchu drogowego, którzy po godzinie 10:00 przybyli na miejsce kolizji drogowej, nie kryli swojego zaskoczenia ze zniszczeń, jakich dokonał sprawca zdarzenia. Z ich ustaleń wynikało, że 79-letni mieszkaniec Wałbrzycha po dojechaniu do ronda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 43-letniej wałbrzyszance, która wjechała już swoim pojazdem na skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Niestety chwilę później mężczyzna zamiast wcisnąć pedał hamulca, wcisnął pedał gazu i gwałtownie ruszył samochodem, a to już mogło zakończyć się tragedią. Kierujący był bliski potrącenia idącej chodnikiem kobiety, następnie staranował ogrodzenie i wjechał na teren budowy obwodnicy. 79-latek swój pojazd zatrzymał ostatecznie dopiero po kilkudziesięciu metrach dalszej jazdy.

W trakcie wykonywanych czynności mężczyzna oświadczył policjantom, że to 43-latka prowadzonym przez siebie samochodem chciała go zepchnąć z jezdni. Z uwagi na takie tłumaczenie się sprawcy, policjanci odstąpili od ukarania go mandatem karnym i sporządzili dokumentację do wniosku o ukaranie. Trafi on teraz do sądu. Zatrzymali również 79-latkowi prawo jazdy za pokwitowaniem w związku z podejrzeniem popełnienia wykroczenia, za które może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

Na filmie dokladnie widac jak kobieta wjezdza na rondo nie...
niedziela, 29.11.2020 21:00 autor: Raddi
Tam są pasy ruchu tak wyznaczone, więc nie siej...
piątek, 20.11.2020 15:02 autor: Craft
oglądnijcie dokładnie film ze zdarzenia
czwartek, 19.11.2020 12:42 autor: marcopolo
piątek, 27.11.2020 12:13
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele