SeeIT - jesteście gotowi poznać prawdę?

piątek, 25.11.2022 10:03 671 0

„Jagna Rolska czerpie garściami z klasyków literatury SF i sprawnie żongluje znanymi motywami, tworząc świeżą wariację na temat cyberpunkowej dystopii. W swej debiutanckiej powieści zaprasza do świata, gdzie nie wystarczy patrzeć, aby zobaczyć, nie wystarczy widzieć, aby uwierzyć, a nadzieja na lepsze jutro jest tak samo zabójcza jak jej brak. Strzeżcie się, bo ci, którym SeeIT raz otworzy oczy, nie mogą liczyć na niebieską pigułkę, nie ma dla nich ucieczki z powrotem w błogie kłamstwo... To jak, jesteście gotowi poznać prawdę?”
Martyna Raduchowska


„Są takie książki, których treść wciąga czytelnika od pierwszej strony. Są też takie, które trzymają w napięciu od początku do samego końca. Są powieści, które zapadają w pamięć, a po czasie chcesz do nich powrócić. Powieść See IT łączy każdy z tych elementów. Niezwykle aktualna, choć abstrakcyjna fabuła nakłania do przemyśleń – dokąd zmierza świat? Jak będzie wyglądał, gdy władza przesłoni znane nam dotąd wartości, i czy damy radę zmienić bieg zdarzeń – uniknąć katastrofy, którą jest utrata człowieczeństwa?”
Natalia Klewicz

Rok 2117. Ziemia to tykająca bomba, która niedługo ulegnie zniszczeniu. Ludzkość musi opuścić planetę i uciec na bezpieczne Arki. Rząd Światowy w imię bezpieczeństwa wprowadza coraz surowsze prawa, a społeczeństwo, coraz bardziej tłamszone, nie zdaje sobie sprawy z wielkiego oszustwa, w jakim bierze udział.

Czy Arki istnieją naprawdę? Czy ucieczka z Ziemi w ogóle jest możliwa? Co, jeśli rzeczywistość jest tylko złudzeniem? Grupa buntowników staje do nierównej walki z Rządem Światowym, a ich jedyną bronią jest wirus SeeIT.

 

Jagna Rolska - autorka i współautorka powieści fantastycznych i obyczajowych, w tym bestsellerowego „Kaprysu milionera” wyróżnionego tytułem Książki Roku 2020 w plebiscycie portalu Granice.pl oraz „SeeIT” nominowanego do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, a także w konkursie Lubimyczytac.pl na książkę roku 2019 w kategorii Science Fiction. Debiutowała w 2011 roku na łamach miesięcznika „Science fiction, fantasy i horror”. Zastępczyni redaktora naczelnego portalu Fahrenheit.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)