Samowolnie oddalili się z młodzieżowego ośrodka wychowawczego i ukryli w przyczepie kempingowej

wtorek, 19.3.2024 10:53 163 0

17 marca nad ranem policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy na terenie Grzmiącej zatrzymali trzech nieletnich, którzy kilka dni wcześniej uciekli z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Chłopcy w wieku od 14 do 16 lat, aby nie trafić z powrotem do placówki, ukryli się na terenie jednej z posesji w przyczepie kempingowej. Po tym jak wpadli w ręce mundurowych zostali przewiezieni do Włosienia i przekazani pod opiekę wychowawcy.

W miniony weekend głuszyccy policjanci otrzymali sygnał o tym, że trzech nieletnich kilka dni wcześniej oddaliło się z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego we Włosieniu, do którego trafili w związku z przejawami demoralizacji. Informacje o dwóch uciekinierach z powiatu wałbrzyskiego, a jednym z powiatu lubińskiego doprowadziły mundurowych do jednej z posesji w Grzmiącej.

To właśnie tam  z samego rana zawitali głuszyccy dzielnicowi. 14, 15 i 16-latek bez wiedzy właściciela posesji ukrywali się w przyczepie kempingowej. Cała trójka została zatrzymana i jeszcze tego samego dnia doprowadzona do wyznaczonego przez sąd rodzinny ośrodka i przekazana za pisemnym oświadczeniem wychowawcy.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)