komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 1 grudnia 2020

Natalii, Eligiusza

Rząd zamyka cmentarze w ramach walki z pandemią - co jeszcze się zmienia?

piątek, 30.10.2020 16:27 , komentarze: 1 , odsłony: 613
kategorie artykułu:

W piątek 30 października odbyła się konferencja prasowa, w której udział wziął premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Adam Niedzielski oraz prof. Andrzej Horban, na której premier ogłosił całkowite zamknięcie cmentarzy w dniach 31 października, oraz 1 i 2 listopda. Zaapelował również do seniorów o pozostanie w domach.

Ponadto premier zaapelował o wprowadzenie pracy zdalnej tam, gdzie jest to możliwe: Mamy bardzo prostą dyrektywę dla administracji publicznej - wszyscy pracownicy, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie, muszą pracować zdalnie. To też przez najbliższe 2 tygodnie z możliwością przedłużenia. Mój apel również do przedsiębiorców, dyrektorów firm - tam, gdzie możecie zostawić pracowników na pracy zdalnej to zróbcie to.

Zapowiedział również, że bardzo prawdopodobne jest pojawienie się szczepionki już w styczniu przyszłego roku dla osób najbardziej zagrożonych.

Minister Niedzielski zapowiedział również zmiany w systemie kwarantanny: domownicy osoby chorej nie będą musieli czekać na telefon z sanepidu. Przyjmujemy, że kwarantanna będzie miała charakter automatyczny - jeśli macie współdomownika z dodatnim testem, to zostańcie w domu. Każda osoba wskazana przez lekarza POZ, która ma dodatni wynik i jest skąpo lub bezobjawowa otrzyma pulsoksymetr, a jego zapisy będą analizowane przez specjalne centrum analizy.

 

Wasze komentarze

piątek, 27.11.2020 12:13
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki