Ruszył remont drogi między Nową Rudą - Słupcem i Dzikowcem Kłodzkim

piątek, 24.5.2024 09:31 450 2

Dziurawa, nie naprawiana od lat droga powiatowa nr 3312D, łącząca Dzikowiec Kłodzki z Nową Rudą - Słupcem, zostanie wyremontowana. Dla bezpieczeństwa jej użytkowników, koszty remontu wzięły na siebie nie tylko władze Powiatu Kłodzkiego, ale też Gmina Nowa Ruda oraz - w największym stopniu - Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy.

Choć odcinek drogi powiatowej nr 3312D, między Nową Rudą - Słupcem a Dzikowcem Kłodzkim ma tylko pół kilometra długości, jest bardzo ważny dla okolicznych mieszkańców. - Ludzie z naszej miejscowości codziennie dojeżdżają tędy do pracy, odwożą dzieci do szkół, jeżdżą do różnych urzędów czy na większe zakupy. Tymczasem droga jest w bardzo złym stanie. Dlatego ogromnie się cieszymy, że władze Powiatu Kłodzkiego, Gminy Nowa Ruda oraz Kopalń Surowców Skalnych  w Bartnicy porozumiały się i wspólnie wyremontują tę jezdnię - mówi Agnieszka Tomczuk, pani sołtys wsi Dzikowiec Kłodzki.

Remont już się rozpoczął. W piątek, 17 maja, odbyło się oficjalne przekazanie drogi przez zarządzający nią Powiat Kłodzki firmie, która została wyłoniona w przetargu i wykona naprawę. Następnie, na początku tego tygodnia, ruszyły prace. - Wykonawca sfrezuje dotychczasową nawierzchnię i położy nowe warstwy jezdni z betonu asfaltowego. Uzupełni pobocza nowym lub odzyskanym materiałem, pochodzącym z frezowania dotychczasowej nawierzchni asfaltowej. Wyczyści też rowy przy drodze oraz wykarczuje krzaki, zarastające przydrożne rowy i pobocza -  mówi Bogusław Krupiński, kierownik Działu Energomechanicznego w Spółce Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy.

KSS Bartnica wzięła na siebie największą część kosztów tej inwestycji. Remontowana droga jest przedłużeniem ulicy Kwiatkowskiego, którą Spółka transportuje produkowane w Kopalni Gabra Nowa Ruda - Słupiec kruszywo. Wykorzystywane jest ono do budowy najważniejszych w kraju dróg szybkiego ruchu i autostrad. - Zależy nam na dobrych relacjach z otoczeniem i naszymi sąsiadami. Po rozmowach z władzami Powiatu Kłodzkiego i Gminy Nowa Ruda zdecydowaliśmy się na największe finansowo partycypowanie w kosztach remontu jezdni między Nową Rudą - Słupcem i Dzikowcem Kłodzkim. Warto przypomnieć, że kilka lat wcześniej wzięliśmy na siebie także większą część koszów remontu ulicy Kwiatkowskiego, prowadzącej w Nowej Rudzie - Słupcu do naszego zakładu. Zakupiliśmy również znajdujące się przy tej ulicy radary solarne, służące do pomiaru prędkości, aby nakłonić kierowców do przepisowej jazdy. Robimy to wszystko dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców - mówi Jakub Madej, Prezes KSS Bartnica.

Piotr Marchewka, Wicestarosta Powiatu Kłodzkiego potwierdza, że Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy są  odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą. - KSS Bartnica robi naprawdę dużo na rzecz bezpieczeństwa w otoczeniu swoich zakładów. Nasza współpraca z tym przedsiębiorcą układa się bardzo dobrze. Rozpoczynający się remont drogi, finansowany w dużej części przez KSS Bartnica,  jest tego najlepszym przykładem - mówi Wicestarosta Piotr Marchewka.

Zakończenie remontu odcinka drogi powiatowej nr 3312D,  między Nową Rudą - Słupcem i Dzikowcem Kłodzkim, jest przewidziane na jesień tego roku. Dla dobra kierowców droga nie zostanie na czas naprawy całkowicie zamknięta - ruch na niej będzie odbywał się wahadłowo.

 

 

 

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Kierowca sobota, 25.05.2024 23:54
300 m drogi będą remontować do jesieni?
XD sobota, 25.05.2024 13:01
Po 40 latach ale zawsze to coś