Rusza akcja plecak szkolny dla Ukrainy

wtorek, 15.3.2022 12:06 998

Akcja Funduszu Regionu Wałbrzyskiego polega na skompletowaniu i wyposażeniu plecaków z  najpotrzebniejszymi artykułami szkolnymi, plastycznym, papierniczymi i piśmiennymi dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Wyprawki szkolne trafią do ukraińskich uczniów, rozpoczynających naukę w szkołach podstawowych w powiecie wałbrzyskim i świdnickim. 

– Apelujemy do przedsiębiorców, zaprzyjaźnionych firm oraz wszystkich ludzi dobrej woli o przekazanie nowego, podstawowego wyposażenia szkolnego jak plecaki, piórniki, zeszyty, kredki, bloki rysunkowe czy artykuły piśmienne. Chcemy dać tym dzieciom coś, co spowoduje, że poczują się choć odrobinę lepiej, rozpoczynając naukę w całkiem nowym środowisku – mówi Robert Jagła, prezes zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.  – Jako fundacja oczywiście zakupimy część podstawowych wyprawek dla uczniów, ale wiemy, że potrzeby są o wiele większe – dodaje. 

Potrzebne są:

– tornistry i plecaki,
– piórniki,
– artykuły papiernicze: zeszyty, notesy, bibuły, bloki, wycinanki, teczki,
– artykuły piśmienne: długopisy, pióra, ołówki, markery, pisaki, cienkopisy, zakreślacze,
– wyposażenie: nożyczki, kalkulatory, gumki, cyrkle, linijki, farby plakatowe, kredki, pastele. 

Wyprawki można przynosić:

– Funduszu Regionu Wałbrzyskiego przy ul. Limanowskiego 15 od poniedziałku do piątku od godz. 7:30 do 15:30, tel. kontaktowy 74 66 44 810,
– Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień, Konradów od poniedziałku do piątku od godz. 11:00 do 16:00, tel. kontaktowy 74 84 81 666.

Akcja rozpoczyna się od 10 marca i potrwa do odwołania.

#plecakszkolnydlaUkrainy #wyprawkaszkolnadlaUkrainy #FRW #wyprawka #pomagamy