Rozmawiali z drugoklasistami o bezpieczeństwie

czwartek, 21.1.2021 10:22 1632 0

Policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałbrzychu. Mundurowi rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w domu, szkole, podczas zabaw i w ruchu drogowym w okresie zimowym. Dodatkowo policjanci podczas spotkania przypomnieli najmłodszym, jak ważne jest noszenie odblasków - zwłaszcza o tej porze roku.

Wałbrzyscy policjanci każdego dnia działają profilaktycznie, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa mieszkańców. 20 stycznia mundurowi spotkali się z uczniami klas drugich Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałbrzychu. Maluchy wysłuchały pogadanki o pracy funkcjonariuszy, o tym jak bezpiecznie bawić się na podwórku oraz podczas pobytu w szkole, a także jak należy się zachowywać, gdy dorosłych nie ma w domu. Mundurowi przypomnieli dzieciom, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Uczniowie dowiedzieli się również, jak ważną rolę odgrywają odblaski, które niejednokrotnie mogą przyczynić się do uratowania ludzkiego życia.

Funkcjonariusze omówili również zasady korzystania z numeru telefonu alarmowego 112.  Uczniowie otrzymali wskazówki na temat bezpiecznych zachowań w kontaktach z osobą obcą oraz w przypadku ataku groźnego psa. Spotkanie policjantów z najmłodszymi przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie uczestnicy spotkań w ramach powtórki chętnie odpowiadali na zadawane pytania, a tym samym wykazali się szeroką wiedzą na tematy, o których wcześniej mówili policjanci.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)