Rozbił szybę w autobusie komunikacji miejskiej

piątek, 30.4.2021 11:27 180 0

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu bezpośrednio po dokonaniu przestępstwa zatrzymali 28-letniego mieszkańca tego miasta, który we wtorek po południu w Wałbrzychu na ul. Armii Krajowej uszkodził szybę w tylnych drzwiach autobusu komunikacji miejskiej. Mężczyzna w trakcie popełniania czynu znajdował się w stanie nietrzeźwości. Okazało się, że nie był to pierwsze tego typu zachowanie podejrzanego.

27 kwietnia około godziny 16:00 policjanci otrzymali informację od dyżurnego jednostki o uszkodzeniu szyby w drzwiach autobusu komunikacji miejskiej. Czynu miał dokonać kompletnie pijany mężczyzna. Funkcjonariusze niezwłocznie po otrzymaniu rysopisu rozpoczęli patrol przyległego terenu dzielnicy Stary Zdrój i zatrzymali sprawcę zniszczenia mienia kilkaset metrów dalej, pomiędzy ul. Pocztową, a Marconiego.

Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Wałbrzycha, wcześniej notowany za podobne incydenty. W trakcie popełniania czynu zabronionego był kompletnie pijany. Badanie wykazało u niego 1,83 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. I właśnie swoim stanem nietrzeźwości podejrzany tłumaczył policjantom zaistnienie tego zdarzenia. Szkody wycenione zostały przez firmę transportową na kwotę 1100 zł.

Prowadzący postępowanie policjanci kryminalni drugiego komisariatu ustalili, że mężczyzna już wcześniej przebywał w zakładzie karnym za popełnienie podobnego czynu. Za zniszczenie mienia, działając w warunkach recydywy, podejrzanemu grozi teraz kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje sąd.

źródło: kMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz