komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 18 lipca 2019

Erwina, Kamila

Rowerzyści z promilami - bagatelizowany problem

wtorek, 2.7.2019 09:09 , komentarze: 0 , odsłony: 323
kategorie artykułu:

Tylko w miniony weekend wałbrzyscy policjanci zatrzymali siedmiu rowerzystów poruszających się po drogach Wałbrzycha i powiatu pod wpływem alkoholu. Rekordzista miał ponad 3 promile. Bagatelizowany przez wiele osób problem jeżdżenia rowerem z procentami jest bardzo niepokojący. Pijani rowerzyści stwarzają zagrożenie dla siebie samych, jak również innych uczestników ruchu drogowego.

30 czerwca około godziny 13.30 funkcjonariusze ruchu drogowego podczas służby w miejscowości Struga zatrzymali do kontroli rowerzystę, którego tor jazdy sugerował, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Policyjny nos nie zawiódł.  Badanie wykazało, że zatrzymany do kontroli 34 – letni mieszkaniec Wałbrzycha miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Kierujący rowerem został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Na szczęście tym razem nieodpowiedzialne zachowanie cyklisty nie doprowadziło do tragedii.

W czasie minionego weekendu zatrzymano aż siedmiu rowerzystów z promilami.

Najczęściej stosowaną karą za jazdę na rowerze po alkoholu jest mandat. Jego wysokość zależy od tego czy rowerzysta został przyłapany na jeździe w stanie po spożyciu alkoholu (0,2 – 0,5 promila alkoholu) czy w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu). Rowerzysta będący w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, który powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym może stanąć przed sądem. W takim wypadku sąd może zdecydować o nałożeniu na sprawcę kary grzywny, aresztu czy też zakazu prowadzenia pojazdów nie mechanicznych. Jednak niezależnie od wysokości poniesionej kary najgorszą konsekwencją dla pijanego rowerzysty może być utrata zdrowia a nawet życia.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 15.7.2019 09:27
2
niedziela, 14.7.2019 08:45
czwartek, 11.7.2019 14:13
poniedziałek, 8.7.2019 09:44
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
SKUP AUT
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE