Rowerowa 500

wtorek, 29.6.2021 10:43 547 1

Wystartowaliśmy! 500 kilometrów tras rowerowych na terenie Jedliny-Zdroju, Głuszycy i Walimia. Po kilkumiesięcznych pracach nad wspólnym przedsięwzięciem pod nazwą „Rowerowa 500”, dziś oficjalnie zainaugurowano projekt na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Active Jedlina”.

Leszek Orpel, Burmistrz Jedliny-Zdroju wspólnie z Romanem Głodem, Burmistrzem Głuszycy oraz Adamem Hausamanem, Wójtem Walimia w ubiegłym roku rozpoczęli prace nad projektem rozwoju turystyki rowerowej w regionie. - Rowerowa 500 to nie tylko trasy, ale także Miejska Obsługi Rowerzystów, gdzie można umyć, naprawić czy naładować rower elektryczny. To także ciekawe miejsca: jak punkty widokowe, zabytki, kąpieliska, parkingi oraz lokale gastronomiczne i noclegowe z dodatkową ofertą dla rowerzystów. W ten sposób budujemy produkt przeznaczony dla profesjonalistów, rodzin i osób, które traktują jednoślad wyłącznie jako środek transportu.

W ramach „Rowerowej 500” na terenie Jedliny-Zdroju wytyczono i oznaczono ponad 100 kilometrów tras (od J1 do J8). Wszystkie mają swój początek na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Active Jedlina” przy ul. Kłodzkiej. Wszystkie są zmierzone i opisane. Tutaj znajduje się również Miejsce Obsługi Rowerzystów (MOR) z narzędziami i wodą, a także ze stacją ładowania. Kolejne MOR-y są zlokalizowane na terenie Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” przy ul. Poznańskiej, gdzie znajduje się również wypożyczalnia rowerów oraz przy Kompleksie Pałacowo-Hotelowym Jedlinka przy ul. Zamkowej.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się kolportaż bezpłatnych map dla turystów, na których zaznaczone są różne atrakcje oraz lokale gastronomiczne i noclegowe, które posiadają ofertę dla rowerzystów, m.in. bezpieczny parking czy możliwość umycia pojazdu.

źródło: UM Jedlina-Zdrój

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

N piątek, 02.07.2021 08:05
Ktoś kto umieszczał tą mapę tutaj, widać że niema wyobraźni...