komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 26 kwietnia 2019

Marzeny, Klaudiusza

Realizując swoją pasję odwiedza najmłodszych i czyta dzieciom „Baje, bajki, rymowanki”

wtorek, 2.4.2019 10:40 , komentarze: 0 , odsłony: 307
kategorie artykułu:

W ostatnich miesiącach odwiedziła kilkanaście placówek oświatowych, aby zaprezentować najmłodszym swoje dzieło „Baje, bajki, rymowanki”. Przed Ireną Raszką – wieloletnim pracownikiem Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu - kolejne wyzwania. Organizacja trzech konkursów dla uczniów szkół podstawowych.

Czytanie bajek najmłodszym sprawia Irenie Raszce bardzo dużą satysfakcję, co odwzajemniają oczywiście dzieci dużym zainteresowaniem i swoimi uśmiechami na twarzach. W ostatnich miesiącach wałbrzyszanka odwiedziła szkoły oraz przedszkola w naszym regionie. Była ze swoimi „Bajami, bajkami i rymowankami” m.in. w Głuszycy, Starych Bogaczowicach, Świdnicy, a także wielokrotnie prezentowała swoje dzieła w Wałbrzychu. Jak sama powtarza, spotkania te mają na celu zachęcanie dzieci do obcowania z książką, kształcenie ich wyobraźni, a przede wszystkim dobrą zabawę w tworzeniu wspólnie nowych bajek.

Teraz mieszkankę naszego miasta czeka przygotowanie trzech konkursów z nagrodami dla dzieci. Pierwszy już 5 kwietnia skierowany do uczniów klasy I i II szkoły podstawowej, którego celem będzie m.in. propagowanie książek i czytelnictwa. Drugi z konkursów „Wiersze zaklęte w obrazkach” zorganizowany zostanie miesiąc później - 9 maja. Ma on m.in. rozwijać uzdolnienia plastyczne dzieci i wzbogaci ich warsztat plastyczny. Oba konkursy wesprze Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna Pod Atlantami. 9 maja odbędzie się również konkurs recytatorski przygotowany wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną we Wrocławiu przeznaczony dla dzieci klas podstawowych 1-4 oraz 5-8. 

Przypomnijmy, że Irena Raszka realizuje swoją pasję dzięki wsparciu wielu bezinteresownych osób. Wałbrzyszanka w zeszłym roku  skorzystała m.in. ze stypendium Prezydenta Miasta Wałbrzycha i dzięki zebranym funduszom udało jej się wydać własnym nakładem 500 egzemplarzy książki. Są to 23 dłuższe i krótsze utwory. Wierszyki Ireny Raszki pisane są prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem. Zawierają one wstęp, akcję i zakończenie z morałem. Każdy, zarówno maluch jak i dojrzały człowiek, zrozumie sens i znajdzie w nich coś dla siebie.

Tych, którzy nie wiedzą, informujemy, że Irena Raszka – pracownik wałbrzyskiej komendy - blisko 4 lata temu zupełnie przypadkiem wpadła na pomysł, aby napisać swój pierwszy wiersz. Nie był to jednak utwór pisany na kartce, a wersja smsowa. Irena Raszka wiadomość tekstową wysyłała telefonicznie do swoich znajomych. Otrzymała dużo pochlebnych recenzji od odbiorców i tak zaczęła się jej przygoda z pisaniem.  Do tej pory napisała ponad 2 tysiące wierszy.
Ponadto artystka prezentowała w ostatnich miesiącach także inny rodzaj swojej twórczości podczas spotkań z dorosłymi mieszkańcami Wałbrzycha, Czarnego Boru oraz Świdnicy. Czytała słuchaczom autorską poezję miłosną.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze


wczoraj, 18 godz temu
1
środa, 24.4.2019 09:08
czwartek, 18.4.2019 09:11
wtorek, 16.4.2019 00:00
poniedziałek, 15.4.2019 10:14
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE