Przyjechali na interwencję domową i zatrzymali 28-latka za posiadanie narkotyków

wtorek, 19.7.2022 09:16 176 0

Policjanci prewencji drugiego komisariatu w miniony piątek wieczorem udali się do centrum Wałbrzycha na interwencję związaną z awanturą domową. Podczas wykonywanych czynności szybko ustalili, że będący w mieszkaniu wałbrzyszanin jest w posiadaniu narkotyków w postaci amfetaminy. 28-latek trafił więc do policyjnej izby zatrzymań, by następnego dnia ostatecznie usłyszeć zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Do interwencji doszło w jednym z mieszkań przy al. Wyzwolenia w Wałbrzychu 15 lipca po godzinie 20:00. Kiedy policjanci weszli do mieszkania od razu rzuciło im się oko zawiniątko z białą substancją. Po sprawdzeniu u technika kryminalistyki funkcjonariusze potwierdzili, że jest to amfetamina. Można było z niej wykonać ponad 220 porcji handlowych tych środków psychotropowych. Do sprawy zatrzymany został 28-latek.

Wałbrzyszanin podczas czynności procesowych przyznał się do posiadania narkotyków i stanie teraz przed sądem. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu mężczyzna objęty został dozorem policyjnym. Za popełnione przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)