komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 19 stycznia 2021

Henryka, Mariusza

Przez niewłaściwe obchodzenie się z ogniem doprowadzil do pożaru mieszkania

piątek, 8.1.2021 09:34 , komentarze: 0 , odsłony: 277
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali 65-letniego wałbrzyszanina, który poprzez niewłaściwe obchodzenie się z ogniem doprowadził do pożaru swojego mieszkania, narażając tym samym lokatorów jednego z budynków w centrum miasta na utratę życia lub zdrowia. Na szczęście dzięki szybko przeprowadzonym działaniom służb ratowniczych nikomu nic poważnego się nie stało.

Przez nieodpowiedzialne zachowanie 65-letniego mężczyzny, który doprowadził do pożaru swojego mieszkania, w miniony poniedziałek wieczorem mogli zginąć lokatorzy jednego z budynków przy ul. Skrzetuskiego w Wałbrzychu. Do zdarzenia doszło około godziny 19:00. Wtedy to wałbrzyscy policjanci otrzymali informację o wydobywających się z jednego z mieszkań kłębów dymu. Na miejscu strażacy bardzo szybko przeprowadzili działania gaśnicze. Sam sprawca zdarzenia w związku z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla został przewieziony do szpitala celem wykonania badań. Na szczęście innych 13 ewakuowanych lokatorów budynku nie doznało obrażeń.

W toku wykonanych dalszych czynności wałbrzyscy policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło, kiedy mężczyzna rozpalał w piecu. Poprzez nieostrożne obchodzenie się z ogniem, płomieniami zajęło się całe mieszkanie. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 65-latek był trzeźwy. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa w postaci pożaru, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do 65-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wczoraj, 13 godz temu
czwartek, 14.1.2021 18:21
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele