Przez dłuższy czas wyjeżdżali spod Dzikowca z płytami granitowymi. Wpadli kiedy właściciel zorientował się, że jest okradany

wtorek, 19.3.2024 11:15 398 0

Dzielnicowi Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach, przy współpracy z policjantami prewencji oraz ruchu drogowego z wałbrzyskiej komendy, zatrzymali w nocy z piątku na sobotę trzech mieszkańców powiatu świdnickiego, odpowiedzialnych za serię kradzieży płyt granitowych ze znajdującej się pod Dzikowcem posesji. Mężczyźni w trakcie czynności procesowych przyznali policjantom, że proceder prowadzili od początku tego miesiąca, przyjeżdżając nieregularnie w to samo miejsce. W ręce mundurowych wpadł także paser, u którego na posesji w powiecie świdnickim sprawcy składowali skradzione mienie. Wszystkim podejrzanym grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5. Mundurowi płyty granitowe ostatecznie odzyskali.

O tym, że ktoś od wywozi płyty granitowe z terenu jednej z niezabezpieczonych posesji pod Dzikowcem, boguszowscy policjanci zostali poinformowani w zeszłym tygodniu, po tym jak właściciel terenu zorientował się, że ktoś go okrada. Mężczyzna w minioną sobotę ponownie zadzwonił na komisariat, kiedy zauważył, że sprawcy pojawili się na miejscu przestępstwa.

W toku przeprowadzonych przez boguszowskich funkcjonariuszy czynności, trzech mężczyzn w wieku od 34 do 38 lat zostało - przy wsparciu patroli z prewencji i ruchu drogowego z wałbrzyskiej komendy - zatrzymanych. Samochód, którym sprawcy dokonywali kradzieży został zabezpieczony, a mieszkańcy powiatu świdnickiego trafili na noc do policyjnej celi.

Podczas dalszych policyjnych czynności podejrzani przyznali policjantom, że wykorzystali nieuwagę właściciela i od początku marca br. wywieźli z terenu należącej do niego posesji 209 płyt granitowych o łącznej wartości ponad 188 tysięcy złotych.

Mundurowi ustalili także, gdzie skradzione mienie było składowane. Okazało się, że podejrzani jeździli z nim na teren jednego z przedsiębiorstw w powiecie świdnickim. Tam także zatrzymany został 59-latek, który pomógł w ukryciu pochodzących z przestępstw płyt granitowych.

O losie wszystkich zatrzymanych mężczyzn zadecyduje teraz sąd. Trzech z nich odpowie za kradzież mienia, a najstarszy za paserstwo. Wszyscy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, gdzie usłyszeli zarzuty. Decyzją prokuratora objęci zostali dozorem policyjnym. Grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)