Przesyłki kurierskie z Irlandii do polski - co trzeba wiedzieć

piątek, 19.1.2024 17:40 121

Każdego dnia, miliony paczek są wysyłane na całym świecie. Proces ten stał się codziennym elementem naszego życia. Polacy mieszkający w Irlandii często korzystają z usług firm kurierskich zarówno w celach prywatnych, jak i komercyjnych. Planując międzynarodowy transport, warto poświęcić chwilę, by ostrożnie zaplanować zlecenie usługi.

Zamów kuriera - kiedy do wysłania z najlepiej zatrudnić mniejsze firmy kurierskie

Przesyłki kurierskie z Irlandii do Polski najlepiej zlecić mniejszym przewoźnikom w przypadku transportu niemieszczących się na paletach niestandardowych przesyłek takich jak meble czy pojazdy. Dla klientów indywidualnych takie firmy są też najlepszym rozwiązaniem przy przeprowadzkach, które łączą się z jednorazowym przewozem większych ilości rzeczy o niestandardowych gabarytach.

Zaskakującym atutem mniejszych firm kurierskich jest mniejsza ilość magazynów. Oznacza to, że nasza przesyłka będzie rzadziej przeładowywana, redukując ryzyko uszkodzeń. Jeśli wysyłamy paczki w ramach działalności handlowej, musimy pamiętać, że niestety nie wszystkie z mniejszych firm oferują usługę, gdzie wysyłając rzeczy z Irlandii, możesz śledzić ich drogę online. Twoi klienci mogą być rozczarowani, że ich numer zamówienia nie umożliwia śledzenia zakupu. Stan ten powoli ulega zmianie wraz z rozwojem firm, jednak aktualnie, w wielu przypadkach jedynym sposobem zasięgnięcia informacji o przesyłce pozostaje kontakt telefoniczny.

Ile kosztuje paczka wysyłana do Polski

Każda przesyłka jest wyceniana indywidualnie. Na wysokość ceny usługi wpływ ma wiele czynników. Najważniejszymi z nich są rodzaj przesyłki, waga, gabaryty oraz dystans, jaki musi pokonać paczka. Na cenę transportu wpływ ma też odpłatne dodatkowe ubezpieczenie lub status priorytetowy. Niektóre firmy kurierskie pobierają dodatkowe opłaty za paczki nadawane i odbierane w soboty czy za opcję płatności przy odbiorze.

Czas transportu - jak długo idzie paczka z Irlandii do Polski

Z Irlandii paczki standardowo podróżują od 5 do 7 dni roboczych. Zlecając przesyłkę, pamiętaj, że przy szacowaniu czasu, w jakim z Irlandii docierają paczki, poza wykluczeniem dni wolnych od pracy należy brać pod uwagę Irlandzki kalendarz świąt.

Co warto pamiętać zlecając usługi kurierskie

Przygotowując wysyłkę paczki, przede wszystkim starannie ją zabezpiecz. Wybierz odpowiednie opakowanie i owiń je szeroką taśmą klejącą. W przypadku wysyłania delikatnych rzeczy wypełnij paczkę folią bąbelkową lub styropianowym wypełniaczem. Bez względu na profesjonalizm usług kurierskich, aby zapewnić odbiór paczki w nienaruszonym stanie, musisz wychodzić z założenia, że bezpieczeństwo Twojej przesyłki zaczyna się od Ciebie. Kolejnym ważnym krokiem przy przygotowywaniu paczki do nadania jest upewnienie się, że numer przesyłki podany przez firmę kurierską został umieszczony w widocznym miejscu. W zależności od wybranej firmy kurierskiej numer i dodatkowe informacje mogą znajdować się na wydrukowanej etykiecie lub trzeba będzie wypisać je własnoręcznie bezpośrednio na paczce. W tym wypadku zalecane jest użycie czarnego markera, który zapewni widoczność informacji.

Pro Logistic - Kurier Polska Irlandia

Adres firmy - magazyn Polska:
ul. Wyzwolenia 10, 96-200 Rawa Mazowiecka
 
Telefony:
+353 89 436 4029
+353 89 204 0225
 
Strona WWW:
https://prologistic.ie/