komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 21 maja 2019

Wiktora, Kryspina

Przestrzeń pomiędzy - wystawa w Palmiarni

wtorek, 23.4.2019 09:06 , komentarze: 0 , odsłony: 314
kategorie artykułu:

Zapraszamy na otwarcie pierwszej w historii wystawy w Palmiarni "PRZESTRZEŃ POMIĘDZY" - Joanna Stoga, fotografie.

Fotografie roślin autorstwa wrocławianki  Joanny Stogi „Przestrzeń pomiędzy”  będą  pokazane w ramach pierwszej wystawy w wałbrzyskiej Palmiarni. Wernisaż odbędzie się  26 kwietnia, g. 18:00, a zdjęcia będzie można oglądać w najpiękniejszym wałbrzyskim ogrodzie do 31 sierpnia.

- Ogrody są taką przestrzenią pomiędzy człowiekiem, a naturą, gdzie ją oswajamy. Fotografie, które wykonuję  powstaje gdzieś na styku między  moją wyobraźnią,  a rzeczywistością. Rośliny, które fotografuję, są zatrzymane w momencie bycia pomiędzy życiem, a zamieraniem – wyjaśnia autorka. Fotografie będzie można oglądać w ogrodzie Palmiarni w ramach zakupionego biletu wstępu.

Joanna Stoga – ukończyła Europejską Akademię Fotografii w Warszawie (dyplom w pracowni Izabeli Jaroszewskiej). Od 2014r jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. W swojej pracy korzysta z różnego typu technik fotograficznych. Największą popularność przyniosły jej serie botaniczne, w szczególności wykonane z użyciem medycznego sprzętu rentgenowskiego. Joanna Stoga wykorzystuje także aparaty typu Camera Obscura, szlachetne technik fotograficzne oraz różnorodne techniki cyfrowe. Oprócz fotografii znaczne miejsce w jej dorobku zajmują grafiki tworzone wypracowanymi przez siebie metodami, łączącymi rysunek z innymi mediami. Poza poszukiwaniami artystycznymi Joanna Stoga fotografuje muzyczne i teatralne wydarzenia we Wrocławiu. W 2012 r. otrzymała Złoty Medal przyznawany przez Royal Photographic Society za najlepsze portfolio w konkursie IGPOTY w Londynie. W 2013 r. zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie organizowanym przez The Georgia O'Keeffe Museum w Santa Fe w USA. Otrzymała również wyróżnienia w konkursach w Paryżu i Santa Barbara. Ma na koncie wiele publikacji oraz wystaw organizowanych zarówno w kraju, jak i za granicą.

 

Wasze komentarze


Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki