Przekroczył dozwoloną przepisami prędkość znajdując się w stanie nietrzeźwości, więc utracił uprawnienia do kierowania pojazdami

wtorek, 26.3.2024 09:45 168 0

Zaczęło się od wykroczenia związanego z przekroczeniem dozwolonej przepisami prędkości, a finałem kontroli było ujawnienie przez policjantów ruchu drogowego przestępstwa. 34-latek kierował samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Kontrola drogowa, poza mandatem karnym, zakończyła się więc dla mieszkańca Walimia odebraniem mu przez policjantów prawa jazdy.

25 marca przed godziną 11:30 na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu policjanci ruchu drogowego w rejonie przejścia dla pieszych zatrzymali kierującego samochodem osobowym mężczyznę do kontroli w związku z przekroczeniem przez niego dozwolonej przepisami prędkości o 46 km/h. Czynności miały zakończyć się dla mieszkańca powiatu wałbrzyskiego mandatem karnym w kwocie tysiąca złotych i 11 punktami karnymi, ale okazało się, że konsekwencje prawne dla mężczyzny będą dużo poważniejsze.

A wszystko przez to, że mieszkaniec Walimia wsiadł za kierownicę samochodu osobowego w stanie nietrzeźwości. Podczas wykonywanych czynności mundurowi wyczuli od sprawcy wykroczenia woń alkoholu, dlatego postanowili go przebadać. Mężczyzna wydmuchał 0,59 promila tej substancji. Samochodem dalej nie pojechał, utracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)