Przekroczył dozwoloną przepisami prędkość, a miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami

poniedziałek, 18.9.2023 13:06 0

15 września policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrolę drogową w stosunku do kierującego, który przekroczył dozwoloną przepisami prędkość. Finałem prowadzonych czynności było jednak sporządzenie dodatkowej dokumentacji do sądu w związku z popełnieniem przez 63-latka nie tylko wykroczenia, ale także przestępstwa drogowego. 

Około godziny 10:30 na ul. Sikorskiego w Wałbrzychu policjanci ruchu drogowego zatrzymali samochód osobowy do kontroli drogowej w związku z przekroczeniem przez kierującego dozwolonej przepisami prędkości o 15 km/h. Kontrola miała zakończyć się dla mieszkańca powiatu świdnickiego jedynie mandatem karnym w kwocie 100 złotych i 2 punków karnych, jednak konsekwencje prawne dla 63-latka będą dużo poważniejsze.

Podczas wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że męzczyzna prowadził samochód pomimo orzeczonej już w 2009 roku decyzji o cofnięciu wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami. Wniosek taki wystosował Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworzynie Śląskiej w związku z uchylaniem się przez mężczyznę od obowiązku alimentacyjnego. Sprawca przestępstwa drogowego samochodem dalej więc nie pojechał, a sprawa będzie miała teraz swój finał w sądzie.

źródło: KMP w Wąłbrzycha

Dodaj komentarz

Komentarze (0)