Przed nami kolejna runda turnieju Sudety Cup!

środa, 27.4.2022 14:16 141 0

Już w najbliższą sobotę, 30 kwietnia odbędzie się kolejna runda turnieju piłkarskiego Sudety Cup. Tym razem zawodnicy będą rywalizować na stadionie sportowym w Szczawnie-Zdroju. To ostatnia runda rozgrywek przed finałowymi rozstrzygnięciami.

Turniej Sudety Cup organizowany jest przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną INVEST-PARK we współpracy z Wałbrzyskimi Zakładami Koksowniczymi Victoria S.A.

Turniej został zainaugurowany 26 marca br. w Kłodzku. Kolejne odsłony odbyły się 2 kwietnia w Ciepłowodach, 9 kwietnia w Bielawie, 23 kwietnia w Żarowie. Ostatnia odsłona tej rundy rozgrywek odbędzie się 30 kwietnia na stadionie sportowym w Szczawnie-Zdroju.

Całość zwieńczy wyjątkowy finał, który odbędzie się na Stadionie Narodowym.

- Impreza sportowa cieszy się dużą popularnością, a rywalizacja na boisku odbywa się z duchem zasad fair play. Już nie mogę się doczekać najbliższego turnieju w Szczawnie-Zdroju – podkreślił wicemarszałek województwa Grzegorz Macko.

Patronat honorowy nad turniejem objęli m.in. parlamentarzyści (Michał Dworczyk, Marcin Gwóźdź, Aleksander Szwed), wicemarszałek Dolnego Śląska Grzegorz Macko, a także wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa.

Sportowa rywalizacja i atrakcyjne nagrody

Jak podkreślają na oficjalnej stronie wydarzenia organizatorzy: „Synergia trzech wiodących spółek napędza wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością już na stałe zapisze się w kartach regionalnego sportu.” Z całą pewnością to wydarzenie wyjątkowe, w którym udział biorą nie tylko zawodnicy rywalizujący w ramach Sudety CUP, ale również ich przyjaciele i rodziny. Na każdego uczestnika czekają atrakcyjne nagrody w postaci voucherów na zakupy w sklepie sportowym. Finalista może spodziewać się m.in. zapasu wody na cały sezon.

Jak wskazuje Dyrektor Komunikacji i CSR WSSE „INVEST-PARK” Jakub Michalski: - Ideą turnieju jest to, aby poza dobrą zabawą i wspomnieniami zostało po nim coś wymiernego. Angażując się w ten określony sposób, tj. przekazując vouchery i stroje, chcemy pomóc w doposażeniu drużyn piłkarskich z subregionu wałbrzyskiego.

 

Turniej, który odbędzie się o godz. 11.00 na stadionie sportowym w Szczawnie Zdroju dedykowany jest drużynom reprezentującym B klasę w piłce nożnej. W turnieju wezmą udział: KP MCK Mieroszów, Podgórze Wałbrzych, Orzeł Witoszów, Nysa Kłaczyna, Szczyt Boguszów-Gorce, Granit II Roztoka, Sokół Kostrza, Unia Jaroszów, Huragan Olszany, Płomień Dobromierz, Zieloni II Mokrzeszów i Victoria II Świebodzice.

Zapraszamy mieszkańców do wspólnego kibicowania.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)