Prowadził pod wpływem metamfetaminy. Był poszukiwany przez prokuraturę za podobne przestępstwo

wtorek, 2.4.2024 12:47 427 0

Wałbrzyscy policjanci i funkcjonariusze z powiatu wałbrzyskiego codziennie weryfikują trzeźwość kierujących zarówno pod kątem stanu nietrzeźwości, jak i wpływu różnych środków odurzających. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców regionu w piątkowy wieczór, 29 marca policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy, wyeliminowali z ruchu kołowego 29-letniego mężczyznę. Test wykazał, że znajdował się pod wpływem środków psychotropowych. Dodatkowo był poszukiwany przez prokuraturę do prowadzonego postępowania karnego związanego z tym samym zagadnieniem.

29 marca po godzinie 19.00 policjanci „drogówki” z wałbrzyskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 29-latka, który kierował na ul. Noworudzkiej w Wałbrzychu samochodem osobowym pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Funkcjonariusze widząc nietypowe zachowanie mężczyzny wykonali test, który wskazał, że mieszkaniec naszego miasta znajduje się pod wpływem metamfetaminy. Ostatecznie w placówce medycznej zlecili także pobranie krwi do badań laboratoryjnych celem potwierdzenia wykonanego na miejscu kontroli testu.

Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu do prowadzonego postępowania karnego związanego z wcześniejszą jazdą pod wpływem narkotyków. Tym samym mundurowi zatrzymali wałbrzyszaninowi prawo jazdy i na tym zakończyła się przygoda „za kołkiem” dla 29-latka. W tym zakresie prowadzone przeciwko niemu będzie teraz kolejne postępowanie karne.

- Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grożą wysokie kary. Poza tą dotkliwą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 3. W niektórych wypadkach należy się także liczyć z przepadkiem własnego samochodu - przypomina kom. Marcin Świeży, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)