komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Projekt Słowiański "Jedwab'' pt.: "Trzy kolory"

piątek, 23.8.2019 10:48 , komentarze: 0 , odsłony: 563
kategorie artykułu:

Słowiański „jedwab” – to autorski projekt , pokazujący niezwykłą opowieść o ludzkim życiu, który w tym roku ma już swoją 6. edycję. Dwa wspaniałe światy – moda i muzyka przenikają się tworząc wachlarz różnorodnych odcieni stylizacyjnych i muzycznych.
Organizatorami projektu są: Estera i Andrzej Grabarczyk oraz Jarosław Buzarewicz. i Jan Jędrasik
Estera Grabarczyk – fascynatorka recyclingu, odczarowuje len nadając mu różnorodne barwy i wygląd prawdziwego bogactwa – nazywając len ,,jedwabiem'' z Dolnego Śląska.

Andrzej Grabarczyk – choreograf z pasji, z głową pełną pomysłów i niezwykłego zaangażowania w prowadzeniu przygotowań.

Jarosław Buzarewicz - dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Człowiek na miarę dzisiejszych czasów, nie słowa, a czynu - zawsze otwarte serce, szczera pomoc. Nigdy się nie poddaje, uparcie wierzy w ludzi. Uwierzył w działania Estery i Andrzeja, stąd nawiązała się wspaniała współpraca.

Jan Jędrasik jak sam mówi słowiański ,,jedwab'' jest projektem wyróżniającym się i zupełnie odmiennym od stałej oferty Starej Kopalni dzięki czemu przyciąga również nowe, szersze grono odbiorców. Dzięki tej inicjatywie pojawiają się nowe aspekty artystyczne w naszym obiekcie.

Pierwsza edycja projektu „Słowiański jedwab, len w innej odsłonie - MAKI'' odbyła się w roku 2014 w wałbrzyskim Apropos. Projekt spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem w środowisku lokalnym i ukazał potrzebę aktywizacji oraz integracji środowiska kobiecego w regionie. Kolejna edycja „Słowiański jedwab – len w odsłonie czterech pór roku”, który swój finał miał na Zamku Książ to podwaliny do tworzenia jeszcze lepszego, rozbudowanego, interdyscyplinarnego wydarzenia na pograniczu mody, teatru i muzyki. Gościem specjalnym była Pani Krystyna Mazurówna. Kolejne pokazy to: ,,Żywioły ziemi '', ,,Gothic&Rock'', „Bal Manekinów ''.
Zadanie polega na przygotowaniu pokazu mody, który w tym przypadku nie jest zwykłą prezentacją strojów na wybiegu, ale prawdziwym wydarzeniem artystycznym, łączącym w sobie elementy muzyki, tańca oraz szczególnie opracowanej choreografii, a także aktorstwa. W wydarzeniu biorą udział kobiety zmagające się z różnymi problemami, brakiem pewności w działaniu, zamknięciem społecznym, trudnościami w podejmowaniu relacji interpersonalnych. Projekt ma na celu włączenie kobiet w aktywne i świadome życie w sferze społecznej ze szczególnym naciskiem na budowanie relacji i zaangażowanie ich w dalsze działania związane z własnym rozwojem, podnoszeniem kompetencji oraz otwartością na gruncie podejmowania lokalnych działań. Projekt z roku na rok się rozrasta. Szczególnie ważnym aspektem jest również rozpowszechnianie wiedzy na temat dawnego bogactwa Dolnego Śląska, jakim był len oraz jego spuścizny niematerialnej związanej z kulturą, lokalnymi zwyczajami i tradycjami. Zadanie od 3 lat odbywało się w Sali Balowej na Zamku Książ w Wałbrzychu. W roku 2018 pokaz odbył się 28 września w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.


W programie zaplanowane jest przywitanie gości, prezentacja firm, które przyczyniają się do tego aby wydarzenie mogło się odbyć, krótka prezentacja projektu, pokaz odzieży recycling autorstwa Es,tery Grabarczyk .Pokaz główny Słowiański,,Jedwab''. Wystawa obrazów autorstwa Estery Grabarczyk
CEGIEŁKA NA WSPARCIE TO 12 zł.

 

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.9.2020 12:48
czwartek, 17.9.2020 12:41
czwartek, 17.9.2020 12:40
czwartek, 17.9.2020 12:26
środa, 16.9.2020 08:01
poniedziałek, 14.9.2020 10:48
niedziela, 13.9.2020 08:10
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele