komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 20 czerwca 2018

Diny, Bogny

Program wałbrzyskiej edycji Brave Kids

poniedziałek, 11.6.2018 09:38 , komentarze: 0 , odsłony: 201
kategorie artykułu:

Brave Kids to projekt wyjątkowy, w którym jego twórcy i uczestnicy angażują się całym sercem.

- Projekt powstał, by dać głos dzieciom. Tworzymy dla nich przestrzeń do wymiany doświadczeń, poznania się i zaprzyjaźnienia. W projekcie biorą udział artystyczne grupy dziecięce i młodzieżowe z całego świata  - Magdalena Sawicka, organizator projektu w Wałbrzychu od 5 lat.

Młodzi artyści, którzy uczestniczą w projekcie są z różnych środowisk, wśród nich są takie, które zostały osierocone albo pochodzą z terenów gdzie trwa lub była wojna.

Grupy dzieci i młodzieży są zapraszane do różnych krajów, w tym Polski. Wałbrzych będzie jednym z miast, które je przyjmie. W Wałbrzychu pojawią się goście z Buriacji, Maroka, Hong Kongu, Pakistanu, Czech i Indii. Przez ponad 2 tygodnie grupy będą mieszkać w wałbrzyskich domach, u rodzin, które zdecydowały się ugościć dzieci i ich opiekunów.

Dodatkowo zostaną włączone do projektu grupy lokalne: Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, Szkoła Tańca Cordex oraz grupa romskich dzieci z Fundacji Salvator.

Startuje rekordowa edycja Brave Kids

W Polsce 9 edycja projektu zgromadzi ponad 300 dzieci i młodzieży z 20 krajów świata. Od czerwca młodzi artyści będą tworzyć jedyne w swoim rodzaju widowisko, czego efektem będzie wielokulturowy spektakl finałowy we Wrocławiu, w Hali Stulecia w dn. 8 lipca godz. 17.00. Bilety na to wydarzenie można zakupić na ww.eventim.pl

W tym roku wydarzenie zadebiutuje także z programem Brave Kids Reunion, w ramach którego wystąpią uczestnicy poprzednich edycji, w tym Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

Wałbrzyski Brave Kids

Już 20 czerwca przyjadą do nas goście z zagranicy i w pierwszych dniach odwiedzą wałbrzyskie szkoły, gdzie będą zorganizowane wyjątkowe pokazy artystyczne dzieci. Jedną z najważniejszych części projektu Brave Kids są warsztaty edukacyjno-artystyczne oparte na metodzie “dzieci uczą dzieci”, które po raz kolejny zorganizowane będą w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni. W trakcie wałbrzyskiej edycji odbędą się nie tylko warsztaty, ale także dodatkowe spotkania, spektakle, pokazy, przedstawienia, pikniki i parada. Finałowy spektakl jest planowany na 6 lipca, godz. 18.00 w Starej Kopalni.

Dzieci i ich opiekunowie będą goszczeni przez polskie rodziny do 9 lipca. Jest to najistotniejszy aspekt społeczny projektu, dzięki któremu dzieci i młodzież mają możliwość nawiązania bliskich relacji z gospodarzami, co pozwala im na lepsze poznanie naszej kultury i integrację z otoczeniem.

- Niektóre z dzieci będą mogły po raz pierwszy doświadczyć ciepła rodzinnego. Dla rodzin goszczących będzie to lekcja tolerancji i otwartości na drugiego człowieka - uważa Małgorzata Skrzypnik, koordynatorka rodzin goszczących. 

To niezwykłe, jak bardzo Brave Kids zmienia życie tych młodych ludzi – młodych artystów z całego świata, dając im start w lepsze życie. Zmienia się także życie na lepsze rodzin goszczących, wolontariuszy i wszystkich osób, które włączają się w jakikolwiek sposób do projektu. A dzięki przedstawieniom dzieci zabiorą nas w świat dawnych tradycji poprzez muzykę, tańce i barwne stroje.  

Program wałbrzyskiej edycji Brave Kids

23 czerwca (sobota), godz. 16.30 – Pokazy artystyczne grup Brave Kids podczas imprezy „Noc Świętojańska – Lata Start” w Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu

24 czerwca (niedziela), godz. 15.30 – Pokazy artystyczne grup Brave Kids podczas Festiwalu Zupy w Jedlinie Zdroju​

30 czerwca (sobota), godz. 16.00 – Parada i pokazy artystyczne grup Brave Kids, przy Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Wałbrzychu

6 lipca (piątek), godz. 18.00 – Spektakl Finałowy Brave Kids Wałbrzych w Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu

7 lipca (sobota), godz. 16.00 - Spektakl Finałowy Brave Kids, podczas polsko-czeskich Dni Morza, Park Zdrojowy w Kudowie Zdroju

(Na wszystkie w/w wydarzenia Brave Kids w Wałbrzychu - Wstęp Wolny) 

Wałbrzyska edycja Brave Kids jest organizowana pod Patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha – dra Romana Szełemeja. Projekt otrzymał dofinansowanie z Urzędu Gminy Wałbrzych i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Głównymi partnerami organizacyjnymi projektu są Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu.

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 18.6.2018 14:33
poniedziałek, 18.6.2018 10:09
niedziela, 17.6.2018 08:10
sobota, 16.6.2018 13:10
piątek, 15.6.2018 11:55
piątek, 15.6.2018 11:39
piątek, 15.6.2018 09:49
czwartek, 14.6.2018 11:10
1
środa, 13.6.2018 16:15
środa, 13.6.2018 13:19
środa, 13.6.2018 12:00
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
przewozy międzynarodowe piątka bus
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz