Pożar komina

środa, 28.1.2015 14:06 871 0

W niedzielę 25stycznia około godziny 12.45 funkcjonariusze Straży Miejskiej w Wałbrzychu przejeżdżający ulicą Wrocławską w rejonie hipermarketu OBI, zauważyli kłęby czarnego dymu wydobywające się z komina jednej z kamienic.

Zadymienie było tak wielkie, że utrudniona była widoczność na tym odcinku ulicy Wrocławskiej. Strażnicy, za pośrednictwem dyżurnego Straży Miejskiej, wezwali na miejsce zdarzenia jednostkę ratowniczą Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy zasypali piachem przewód kominowy budynku. Powodem zadymienia było zapalenie się sadzy, która gromadziła się w kominie wskutek długoletnich zaniechań, polegających na nieczyszczeniu komina.

Akcja ratownicza została zakończona kilka minut przed godziną 14.00. Żaden z mieszkańców nie ucierpiał w wyniku zdarzenia, nie była również potrzebna ewakuacja lokatorów budynku. Na szczęście dym nie przedostał się na klatkę schodową, ani do żadnego z mieszkań.

 

Funkcjonariusze Straży Miejskiej zabezpieczali teren przed dostępem osób niepowołanych na czas trwania akcji ratunkowej.

 

 

źródło: Straż Miejska w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)