komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

poniedziałek, 28 września 2020

Waclawa, Tymona

Powstanie nowa szkoła w Szczawnie-Zdroju!

środa, 18.12.2019 12:31 , komentarze: 0 , odsłony: 1631
kategorie artykułu:

Do końca 2022 roku powstanie nowoczesny obiekt szkolno-przedszkolny, który pomieści zarówno oddziały najmłodszych, jak i klasy podstawowe - w sumie ok. 450 osób. Będzie sąsiadował z budowanym właśnie basenem Delfinek, funkcjonującą już halą sportową i boiskiem tworząc nowoczesny kompleks przy ul. Słonecznej 1A. Burmistrz Marek Fedoruk podpisał umowę na realizację tej największej inwestycji oświatowej w historii miasta zarówno jeśli chodzi o zakres, jak i finansowanie.

- To zamknie pewną całość, na którą od wielu lat bardzo czekają mieszkańcy Szczawna-Zdroju - mówił podczas podpisania umowy i konferencji prasowej burmistrz Marek Fedoruk. - Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tej inwestycji, radnym obecnej i poprzedniej kadencji, burmistrzowi Tadeuszowi Wlaźlakowi, pracownikom urzędu. Wykonawca jest dla nas gwarantem rzetelności i najwyższej jakości, cieszę się, że szkołę w Szczawnie-Zdroju będzie budować wyłoniona w przetargu firma Sirbud, która buduje Delfinka.

Prezes Sirbudu Daniel Sip podkreślał swoje związki ze Szczawnem - w którym, jak wyliczył, m. in. chodził do szkoły i brał ślub. - Dziękuję za zaufanie, z przyjemnością będziemy ponownie pracować dla Szczawna - mówił.

W uroczystym podpisaniu umowy wzięli także udział: Skarbnik Miasta Bogumiła Wojtczuk, Przewodniczący RM Michał Broda, Wiceprzewodnicząca Stanisława Tobis-Pańczyszyn, radni: Agnieszka Pisarska i Janusz Kozłowicz, Przewodnicząca Młodzieżowej Rasy Miejskiej Milena Marczak, dyrektor Przedszkola Miejskiego Urszula Drozdowska, dyrektor Miejskiej Szkoły Podstawowej Sylwia Kotarba, kierownik Wydziału Inicjatyw i Rozwoju UM Andżelika Godyk-Kijewska, pani Maria Sip oraz przedstawiciele wykonawcy.
Budowa szkoły to ogromny wysiłek finansowy dla gminy, na razie finansowanie zadania opiera na budżecie - w przyszłym roku w planie budżetu, który Rada Miejska otrzyma do przyjęcia na najbliższej sesji w piątek 20 grudnia - zapisane jest 6 mln zł, całość wraz z wyposażeniem ma kosztować ponad 25 mln zł.
Gmina będzie się ubiegać o dofinansowanie ze środków zewnętrznych.
Pierwsza łopata na budowie zostanie wbita - według zapewnień wykonawcy - w pierwszej dekadzie stycznia 2020.

źródło: FB UM Szczawno-Zdrój

 

Wasze komentarze

czwartek, 24.9.2020 12:19
środa, 16.9.2020 11:13
niedziela, 13.9.2020 08:48
sobota, 12.9.2020 09:15
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele