komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 9 sierpnia 2020

Romana, Ryszarda

Powiat modernizuje i buduje chodniki na terenie podległych gmin

wtorek, 14.7.2020 11:05 , komentarze: 0 , odsłony: 112
kategorie artykułu:

Powiat Wałbrzyski kontynuuje program współfinansowania budowy, przebudowy i modernizacji chodników na terenach Gmin.

W roku 2019 Powiat Wałbrzyski wystąpił z inicjatywą kontynuacji współpracy i zaproponował budowę, przebudowę i modernizację chodników we wszystkich Gminach Powiatu.
W wyniku podjętej inicjatywy przez Powiat Wałbrzyski w roku 2020 we współpracy z Gminami realizowane są następujące inwestycje:

 • Budowa chodnika przy drodze powiatowej Nr 3367D w Witkowie, zadanie realizowane wspólnie z Gminą Czarny Bór przy udziale finansowym Powiatu Wałbrzyskiego.
  Kwota dotacji: 50 000 zł.
  Realizacja: Gmina Czarny Bór
 • Budowa chodnika wraz z kanalizacją deszczową w m. Podlesie w ciągu drogi Nr 3358D. Zadanie realizowane wspólnie z Gminą Walim przy udziale finansowym Powiatu Wałbrzyskiego.
  Kwota dotacji: 50 000 zł.
  Realizacja: Gmina Walim
 • Remonty chodników na terenie Gminy Jedlina - Zdrój. W ramach zadania planowane jest udzielenie pomocy finansowej dla Gminy Jedlina - Zdrój na wykonanie remontu chodników przy drogach gminnych zlokalizowanych na terenie Gminy Jedlina – Zdrój w wysokości 50 000 zł.
 • Budowa chodnika przy drodze powiatowej Nr 3364 D w Sokołowsku, Etap II. Zadanie realizowane jest wspólnie z Gminą Mieroszów przy udziale finansowym Powiatu Wałbrzyskiego.
  Kwota dotacji: 50 000 zł
  Realizacja: Gmina Mieroszów
 • Pomoc finansowa dla Gminy Szczawno – Zdrój. W ramach zadania planowane jest udzielenie pomocy finansowej dla Gminy Szczawno – Zdrój na zadanie pod nazwą: budowa chodników na terenie działek nr 109, 106 obr. 1 oraz 269 i 252/3 obr. 2 w Szczawnie – Zdroju, w wysokości 50 000 zł.

W 2020 roku została zrealizowana n/w inwestycja:

 • Budowa chodnika przy drodze powiatowej Nr 3464D w Starych Bogaczowicach, Etap II. Zadanie zrealizowane wspólnie z Gminą Stare Bogaczowice przy udziale finansowym Powiatu Wałbrzyskiego.
  Kwota dotacji: 50 000 zł.
  Realizacja: Gmina Stare Bogaczowice

Podjęta przez Powiat Wałbrzyski inicjatywa jest bardzo istotnym i oczekiwanym przez mieszkańców Gmin elementem poprawy bezpieczeństwa pieszych.

źródło: FB Ziemia Wałbrzyska

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele