komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 18 października 2019

Juliana, Lukasza

Poważny wypadek z udziałem pieszego. Policja apeluje!

czwartek, 3.10.2019 14:21 , komentarze: 1 , odsłony: 839
kategorie artykułu:

2 października na terenie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego odbyły się działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas akcji funkcjonariusze szczególnym nadzorem objęli rejony przejść dla pieszych na ruchliwych drogach terenu Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego. Pomimo to - przy deszczowej aurze - w centrum miasta doszło do wypadku z udziałem pieszego, który w miejscu niedozwolonym przechodził przez jezdnię. Wałbrzyscy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność na drogach.

Do potrącenia 15-latka doszło w środę około godziny 15:30 na ul. Wysockiego w Wałbrzychu - w rejonie przystanków. Z pierwszych ustaleń policjantów z miejsca zdarzenia wynika, że młody wałbrzyszanin przebiegał przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, kiedy został potrącony przez samochód osobowy, po czym z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Teraz funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności w celu ustalenia pełnych okoliczności tego zdarzenia.

A wczorajsze działania - pomimo niekorzystnych warunków pogodowych - przyprowadzone zostały w szczególności na drogach o dwóch lub trzech pasach ruchu w jednym kierunku i w miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pojazdów. W ich trakcie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ujawnili 13 wykroczeń drogowych dotyczących nieprawidłowego zachowania kierujących w stosunku do pieszych.

Policja przypomina! Wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne  pierwszeństwa pieszemu na drodze są w głównymi powodami wypadków drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

Policja apeluje także do pieszych! Przy niesprzyjającej pogodzie oraz w porze od zmierzchu do świtu obowiązkowo używajmy odzieży z elementami odblaskowymi. Kierujący będą w stanie zobaczyć nas w dalszej odległości, a to daje możliwość szybszej reakcji na wystąpienie ewentualnych zagrożeń na drodze. Pamiętajmy, aby nie przechodzić przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, a przed wejściem na nią dokładnie się rozejrzeć. Wtargnięcie pod nadjeżdżający pojazd - także na przejściu dla pieszych - jest niedozwolone.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wczoraj, 21 godz temu
czwartek, 17.10.2019 08:48
środa, 16.10.2019 13:23
środa, 16.10.2019 12:39
środa, 16.10.2019 09:39
środa, 16.10.2019 09:13
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
SKUP AUT