komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 26 lutego 2021

Miroslawa, Aleksandra


Poważnie wyglądające zdarzenie drogowe w Głuszycy

wtorek, 23.2.2021 09:23 , komentarze: 0 , odsłony: 143
kategorie artykułu:

Pogoda w porównaniu z tym, co obserwowaliśmy przez poprzednie dwa tygodnie, już się poprawiła. Jednak cały czas wałbrzyscy policjanci apelują o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drogach, jazdę z prędkością wymaganą przepisami prawa i dostosowaną do panujących warunków. Tego właśnie nie zrobił w piątek 40-letni kierujący samochodem osobowym, który doprowadził na drodze wojewódzkiej w Głuszycy do poważnie wyglądającego zdarzenia. 

W piątek odbyła się policyjna akcja „Prędkość”. W trakcie działań funkcjonariusze dokonali 68 kontroli drogowych i ujawnili 24 wykroczenia, które dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących. Funkcjonariusze objęli swoim działaniem Wałbrzych oraz powiat wałbrzyski, realizując zadania statycznie na punktach kontrolnych, uwzględniając przy tym w szczególności rejony przejść dla pieszych. W tym dniu nikt nie utracił uprawnień za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

W piątek policjanci odnotowali jednak 10 kolizji drogowych. Do jednej z nich – poważniejszej - doszło w Głuszycy na ul. Sienkiewicza. 40-letni kierowca, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w dwa pojazdy – pierwszy jadący przed nim, a drugi z przeciwnego kierunku. Na szczęście uczestnikom zdarzenia nic poważnego się nie stało, dlatego sprawca został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny samochodu sprawcy za uszkodzenia pokolizyjne.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wczoraj, 15 godz temu
środa, 24.2.2021 10:59
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz