Poważnie wyglądająca kolizja w Jedlinie-Zdroju

czwartek, 4.2.2021 11:41 393 0

3 lutego na łuku drogi wojewódzkiej w Jedlinie-Zdroju (ul. Noworudzka) doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. W wyniku poważnie wyglądającej kolizji jedna osoba trafiła do szpitala. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało.

W środę przed godziną 9:30 82-letni kierujący samochodem osobowym - jadąc od strony Głuszycy do Wałbrzycha - na łuku drogi w wyniku niedostosowania prędkości do warunków atmosferycznych stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem, przeciął oś jezdni i zderzył się czołowo z innym samochodem osobowo-dostawczym, którym kierował 66-letni wałbrzyszanin. Jednej osobie – pasażerce pojazdu kierowanego przez sprawcę - ratownicy udzielili pomocy medycznej. Na szczęście, co ustalili policjanci, 79-latce nic poważnego się nie stało, dlatego też senior z głuszycy został ukarany mandatem karnym w kwocie 400 złotych. Funkcjonariusze zatrzymali oba dowody rejestracyjne pojazdów za uszkodzenia. Ustalili podczas wykonywanych czynności, że obaj kierujący byli trzeźwi.

W związku z tym zdarzeniem przypominamy o kolejnych przepisach ruchu drogowego, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem. Warto także przy podanym powyżej przykładzie wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Wszystkim kierującym przypominamy również, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.
Pamiętajmy także, że poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz