Potrącenie pieszego na pasach

piątek, 13.11.2020 10:04 732 0

Pomimo cyklicznie prowadzonych działań i ciągłych apeli policjantów ruchu drogowego w minioną środę przy ul. Miłosza w Wałbrzychu, na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pieszego. 59-letni mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala na obserwację. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane będą w prowadzonym przez policjantów postępowaniu. 

W minioną środę około godz. 17:30 w Wałbrzychu przy ul. Miłosza doszło do potrącenia pieszego. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący pojazdem marki Mitsubishi 54-letni wałbrzyszanin nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu dla pieszych doprowadzając do jego potrącenia. 59-letni mieszkaniec Wałbrzycha z obrażeniami ciała została przewieziony do szpitala na obserwację. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu.


Apelujemy po raz kolejny do osób prowadzących różnego typu pojazdy oraz pieszych o zachowanie zasad ostrożności. Kierujący powinni pamiętać, aby wyprzedzać tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczną wykonywanie manewru powinni upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na należy ścinać zakrętów i nie zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem. Warto także wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej.

Przypominamy kierowcom!
Znak D-6 „Przejście dla pieszych”, jest nie tylko informacją dla kierowcy o tym, że dojeżdża do przejścia. Znak ten także zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności. Szczególnie ostrożność tą należy zachować na przejściach, które są słabo oświetlone lub też, które znajdują się w rejonach skrzyżowań dróg.
Zachować ostrożność muszą też piesi, którzy mają pierwszeństwo przed pojazdami na przejściach, ale w miejscach innych niż wyznaczone muszą ustąpić pierwszeństwa pojazdom. Piesi powinni wziąć również pod uwagę panujące na drodze warunki i do nich dostosować swoje zachowanie. Przy śliskiej nawierzchni kierowcy może być trudno zahamować, a może też on z różnych względów nie dostrzec pieszego, który już zdążył wejść na przejście.

Pamiętajmy również, że poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz