Potrącenie na pasach

wtorek, 10.3.2020 09:25 704 0

8 marca na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pieszego. 37-letni mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane będą w prowadzonym przez policjantów postępowaniu.

W minioną niedzielę w godzinach wieczornych na ulicy Wrocławskiej w Wałbrzychu doszło do potrącenia pieszego. Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący samochodem mitsubishi 60-letni mieszkaniec Wrocławia, nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu dla pieszych, doprowadzając do jego potrącenia. 37-letni mieszkaniec Wałbrzycha z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala i po otrzymaniu pomocy medycznej powrócił do miejsca zamieszkania.
Policjanci zatrzymali kierującemu 60-latkowi prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane przez policjantów w prowadzonym postępowaniu.

Pamiętajmy!
Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że zawsze kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.
Kierującemu zabrania się między innymi omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)