komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 15 listopada 2018

Alberta, Leopolda

Poszukiwany zatrzymany po pościgu

poniedziałek, 22.10.2018 09:15 , komentarze: 0 , odsłony: 1231
kategorie artykułu:

Policjanci prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu po pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i podjął ucieczkę. Nastolatek, aby nie dać się złapać funkcjonariuszom staranował bramę posesji znajdującej się przy ul. Kamiennej w dzielnicy Szczawienko i ukrył się... w kojcu dla psa. Czujni policjanci zatrzymali mężczyznę i ustalili, że jest on osobą poszukiwaną.

Kierujący samochodem osobowym w miniony wtorek, 16 października przed północą jechał ul. Wrocławską w kierunku Podzamcza. Na widok patrolu młody mężczyzna przyspieszył, dlatego funkcjonariusze włączyli w radiowozie sygnały pojazdu uprzywilejowanego celem dokonania kontroli drogowej. Kierujący pomimo to dalej kontynuował jazdę uciekając ulicami De Gaulle’a i Gagarina, aż skręcił w ulicę Kamienną. Tam po staranowaniu bramy wjazdowej do jednej z posesji został zatrzymany, kiedy uciekając pieszo schował się w kojcu dla psa. 

19-letni mieszkaniec Świdnicy w trakcie legitymowania oświadczył policjantom, że jest osobą poszukiwaną, dlatego podjął decyzję o ucieczce. Miał jednak uprawnienia do kierowania pojazdami oraz był trzeźwy.

Młodociany przestępca odpowie teraz za niezatrzymanie samochodu i kontynuowanie jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna. Mężczyzna w związku z tym, iż był osobą poszukiwaną trafił już do Zakładu Poprawczego w Świdnicy, za popełnienie wcześniej innych czynów zabronionych.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze


środa, 14.11.2018 09:04
czwartek, 8.11.2018 13:07
wtorek, 6.11.2018 15:29
2
wtorek, 6.11.2018 19:40
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
części Samsung