Poszukiwany wpadł podczas kontroli drogowej

wtorek, 2.8.2022 13:56 0

Policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy późnym wieczorem zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Grunwaldzkiej w tej miejscowości samochód, w którym jechało trzech mężczyzn. Było podejrzenie, iż mogli oni przewozić w samochodzie narkotyki lub przygotowywać się np. do włamania. Podczas czynności okazało się, że jeden z nich – pasażer - miał przy sobie metamfetaminę oraz amfetaminę, a dodatkowo był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym na 7,5 roku.

31 lipca podczas nocnej służby zainteresowanie głuszyckich mundurowych wzbudził jadący przez jedną z głównych ulic tej miejscowości samochód osobowy z obcymi numerami rejestracyjnymi. W środku pojazdu znajdowało się trzech mężczyzn. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, iż osoby te mogą posiadać narkotyki, bądź np. przyjechać na gościnne występy, celem dokonania włamania, dlatego postanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej.

Informacje w dużej mierze potwierdziły się podczas wykonywania czynności z osobami legitymowanymi. 32-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego miał przy sobie schowane woreczki z amfetaminą i metamfetaminą. Okazało się również, że był poszukiwany za kradzieże, rozboje i wcześniejsze posiadanie narkotyków i wyrokami sądów w Kłodzku i Krakowie teraz łącznie 7,5 roku spędzi w więzieniu.

32-latek dzisiaj trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd następnie zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie kraju. Dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków, za co grozi mu 4,5 roku pozbawienia wolności, gdyż działał w warunkach recydywy.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)