Postępuje budowa Strefy Aktywności Gospodarczej w gm. Głuszyca

sobota, 2.4.2022 11:23 514 0

Budowa Strefy Aktywności Gospodarczej w gminie Głuszycy nie zwalnia tempa. Z każdym dniem, bez względu na pogodę i panujące warunki atmosferyczne, widać coraz to większe postępy w prowadzonych pracach.

- Aktualnie trwają prace związane z dostosowaniem terenu na potrzeby przyszłych przedsiębiorców, którzy jak szczerze wierzymy zdecydują się na otwarcie i prowadzenie swoich firm, takich jak np. magazyny czy stolarnie. Głuszycka Strefa Aktywności Gospodarczej stanowi odpowiedź na liczne zapytania przedsiębiorców o dostępność terenów inwestycyjnych w naszej Gminie. Jest to również próba dywersyfikacji kierunku w jakim zmierza Głuszyca. Budowa tego miejsca to nie tylko korzyści finansowe dla samej Gminy. To także wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców Głuszycy i jej okolic – informuje Burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Na chwilę obecną na ponad trzyhektarowej działce wykonano już drogi dojazdowe. Trwają też prace związane z budową kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej oraz oczyszczalni ścieków. Przypominamy, że koszt całego projektu to kwota 2,4 mln złotych, z czego dofinansowanie dla Gminy Głuszyca wynosi 1,6 mln złotych ze środków ZIT AW.

Gm. Głuszyca

Dodaj komentarz

Komentarze (0)