Posiadał 1900 porcji amfetaminy i marihuanę

piątek, 7.5.2021 11:18 473 0

Funkcjonariusze z ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy zabezpieczyli w miniony wtorek 1900 porcji handlowych narkotyków oraz 11 porcji handlowych marihuany ukrytych w opakowaniu po czekoladkach. Narkotyki posiadał przy sobie oraz w swoim mieszkaniu 38- letni wałbrzyszanin.

Środki psychotropowe w postaci amfetaminy w ilości 1900 porcji handlowych narkotyków oraz 11 porcji handlowych marihuany, ujawnili i zabezpieczyli w miniony wtorek funkcjonariusze z ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy. Niedozwolone substancje zarówno przy sobie jak i w swoim mieszkaniu posiadał 38-letni wałbrzyszanin.

W miniony wtorek w godzinach porannych na ul Wańkowicza w Wałbrzychu funkcjonariusze Ogniwa Wywiadowczego Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu realizując informację własną zatrzymali 38-letniego mężczyznę, u którego ujawnili zabronione substancje w postaci marihuany i amfetaminy. Mundurowi udali się do miejsca zamieszkania zatrzymanego, gdzie w trakcie przeszukania policjanci w schowanym pod stołem opakowaniu po czekoladkach ujawnili znaczną ilość substancji psychotropowych w postaci amfetaminy, zabezpieczyli również wagę elektroniczna i pieniądze w kwocie 1 tysiąca złotych. Narkotyki zostały przekazane do dalszych badań, a 38-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli ponad 1900 porcji handlowych narkotyków oraz 11 porcji handlowych marihuany.

W dniu wczorajszym zatrzymanego doprowadzono do prokuratury, gdzie wobec 38-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenie majtkowe w kwocie 1 tysiąca złotych.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie znacznych ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz