komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 24 stycznia 2021

Felicji, Franciszka

Ponad 40 wykroczeń związanych z prędkością podczas piątkowych działań policji

poniedziałek, 23.11.2020 10:29 , komentarze: 0 , odsłony: 215
kategorie artykułu:

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nadmierna prędkość są częstymi przyczynami wypadków drogowych. Wałbrzyscy policjanci prowadzą więc działania, aby wyeliminować z ruchu kierujących, którzy rażąco łamią przepisy w tym zakresie. W piątek na terenie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego odbyły się działania „Prędkość”.

W trakcie akcji 14 funkcjonariuszy dokonało 51 kontroli drogowych i ujawniło 41 wykroczeń, które dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących. Funkcjonariusze objęli swoim działaniem Wałbrzych oraz powiat wałbrzyski, realizując zadania statycznie na punktach kontrolnych, uwzględniając przy tym w szczególności rejony przejść dla pieszych. W tym dniu nikt nie utracił uprawnień za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W trakcie służby policjanci odnotowali tylko 3 kolizje drogowe.

Przypominamy, że każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego.
źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele