Policyjny pościg w Jedlinie-Zdroju

czwartek, 16.5.2024 12:19 225 0

13 maja nad ranem policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy przeprowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 31-letni mężczyzna jadąc samochodem osobowym zignorowała nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i w centrum Jedliny-Zdroju podjął ucieczkę. Ostatecznie okazało się, że próbował uniknąć legitymowania, gdyż nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło 13 maja około godziny 5:30. Głuszyccy funkcjonariusze zauważyli jadący w rejonie pl. Zdrojowego w Jedlinie-Zdroju samochód osobowy i podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej. Kiedy mundurowi zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący przyspieszył i rozpoczął ucieczkę w kierunku ulicami uzdrowiska.

Mundurowi podjęli pościg za kierującym, ale w pewnym momencie złapali tzw. kapcia i zmuszeni byli zatrzymać radiowóz. Pomimo iż mężczyźnie udało się oddalić, już po kilku godzinach znalazł się w rękach głuszyckich funkcjonariuszy. Okazało się, że 31-letni mieszkaniec Głuszycy chciał uniknąć kontroli drogowej, gdyż obawiał się konsekwencji jazdy bez wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami.

Sprawca usłyszał już zarzuty. Odpowie teraz za niezatrzymanie samochodu i kontynuowanie jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu oraz za kierowanie nim bez uprawnień. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)