komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

poniedziałek, 18 stycznia 2021

Piotra, Małgorzaty

Policyjny pościg i odzyskane mienie o wartości 50 tys. złotych

środa, 25.11.2020 09:17 , komentarze: 0 , odsłony: 761
kategorie artykułu:

Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy po przeprowadzonych działaniach operacyjnych odzyskali skradziony w poprzedni wtorek nad ranem w dzielnicy Szczawienko samochód dostawczy o wartości 50 tysięcy złotych i we współpracy z funkcjonariuszami z Boguszowa-Gorc zatrzymali dwóch sprawców przestępstwa. Przy jednym z podejrzanych, który decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu został już tymczasowo aresztowany, mundurowi znaleźli narkotyki, a w prowadzonym przez niego samochodzie osobowym zabezpieczyli szereg przedmiotów mogących pochodzić z przestępstw lub posłużyć do ich popełnienia. Okazało się, że drugi ze sprawców kierował natomiast na tzw. „sądowym zakazie”.

Realizując informacje własne w miniony czwartek około godziny 15:00 funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach podjęli pościg za dwoma samochodami, których kierujący nie zatrzymali się do kontroli drogowych. Było podejrzenie, że jeden z pojazdów – ten dostawczy – może być kradziony. Podczas przeprowadzonych działań funkcjonariusze kryminalni odzyskali utraconego dwa dni wcześniej busa o wartości 50 tysięcy złotych i w kompleksie leśnym pomiędzy Wałbrzychem, Boguszowem-Gorcami i Unisławiem Śląskim po pościgu pieszym zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który nim kierował. Mundurowi ustalili, że mężczyzna dodatkowo miał aktualny zakaz kierowania pojazdami.

W trakcie akcji pościgowej w samym Boguszowie-Gorcach w ręce miejscowych policjantów wpadł drugi podejrzany – kierujący samochodem osobowym 33-latek. Mężczyzna był tzw. „pilotem”. Jego celem podczas przejazdu było obserwowanie drogi i pomoc mężczyźnie na wypadek, gdyby jadącym drogami powiatu wałbrzyskiego skradzionym busem 39-latkiem zainteresowali się mundurowi. W toku wykonanych czynności procesowych przy 33-letnim boguszowianinie funkcjonariusze znaleźli dodatkowo narkotyki w postaci metamfetaminy, a w kierowanym przez niego pojeździe m.in. kilka telefonów komórkowych, różnego rodzaju dokumenty tożsamości, radiostację do nasłuchu policyjnych częstotliwości oraz gotówkę w kwocie 1600 złotych.

Oba prowadzone przez sprawców pojazdy wraz z zabezpieczonym mieniem funkcjonariusze odholowali na policyjny parking do celów procesowych. Podejrzani w weekend usłyszeli zarzuty kradzieży pojazdu oraz niezatrzymania się policjantom do kontroli drogowej. Ponadto młodszy odpowie za posiadanie narkotyków, a starszy z nich za jazdę pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu 33-latek został tymczasowo aresztowany na najbliższy miesiąc. Obu podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 4 godz temu
czwartek, 14.1.2021 18:21
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki