Policyjny pokaz zatrzymywania groźnego przestępcy na festynie charytatywnym „Razem dla Marysi”

wtorek, 14.9.2021 09:45 115 0

12 września w Głuszycy odbył się festyn charytatywny „Razem dla Marysi”. Aktywnie w działania włączyli się także wałbrzyscy policjanci, którzy wykonali pokaz taktyki zatrzymywania niebezpiecznego przestępcy, wzbogacony o użycie “ślepej” amunicji.

Wszyscy uczestnicy festynu byli bardzo zaskoczeni, gdy w pewnym momencie usłyszeli i zobaczyli policyjne syreny, wjeżdżające na stadion samochody, a następnie wystrzały z karabinka automatycznego, którymi dysponowali policjanci .Podczas kilkuminutowej akcji, jak w filmie sensacyjnym, funkcjonariusze wydziału kryminalnego i prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz policjant kryminalny pierwszego komisariatu zademonstrowali jak się obezwładnia i zatrzymuje groźnego przestępcę.

Festyn na boisku szkolnym przy ulicy Dolnej trwał cały dzień. Podczas niego zbierane były pieniądze na leczenie i rehabilitację Marysi. Poza policyjnym pokazem oglądaliśmy również występy artystów, recital, mecze piłki nożnej, różnego rodzaju inne pokazy. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci.

źródło: KP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)