komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 20 sierpnia 2019

Bernarda, Samuela

Policyjna akcja pn. Motocyklista

piątek, 19.7.2019 09:29 , komentarze: 0 , odsłony: 189
kategorie artykułu:

Lato trwa, a to oznacza, że wielu motocyklistów porusza się po drogach. Użytkownicy tego środka komunikacji muszą jednak pamiętać o bezpieczeństwie, gdyż są w pewien sposób niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, a w trakcie zdarzenia nietrudno u nich o poważne obrażenia ciała. Dlatego też wałbrzyscy policjanci dziś – przed weekendem – przeprowadzą działania prewencyjno-kontrolne pn. „Motocyklista”.

Policjanci przypominają, że kierujący motocyklem lub osoba przewożona takim pojazdem są obowiązani używać w czasie jazdy kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym, chyba że motocykl fabrycznie wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa. Pamiętajmy także o obowiązku przewożenia na miejscu pasażera osoby trzeźwej. Za złamanie przepisu można zostać ukaranym mandatem karnym w kwocie 150 złotych. Nie dotyczy to oczywiście rzadko używanego teraz motocykla z wózkiem bocznym. Użytkownicy jednośladów powinni także pamiętać o przestrzeganiu dozwolonej prędkości oraz o wyprzedzaniu innych pojazdów w miejscach do tego dozwolonych i w sposób bezpieczny.

Apelujemy po raz kolejny również do użytkowników samochodów, aby przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy zawsze zachowali ostrożność i za każdym razem spoglądali w lusterka wsteczne. Motocykl może przecież nadjechać w każdym momencie. Obu stronom przypominamy, że każdy kierujący ma obowiązek korzystać z zapisanej w Kodeksie Drogowym zasady ograniczonego zaufania.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
niedziela, 18.8.2019 09:05
piątek, 16.8.2019 09:45
czwartek, 15.8.2019 07:55
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Praca na GoWork
Praca na GoWork
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz