komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Policjant wracając z nocnej służby zatrzymał pijanego kierowcę

poniedziałek, 23.11.2020 10:26 , komentarze: 0 , odsłony: 207
kategorie artykułu:

Policjant zespołu techniki kryminalistycznej wałbrzyskiej komendy wracając z nocnej służby zauważył mężczyznę prowadzącego samochód dostawczy całą szerokością jezdni. Wiedząc, że kierujący stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego zatrzymał sprawcę, a następnie przekazał będącym w służbie policjantom prewencji wałbrzyskiej komendy.

Do zdarzenia doszło 20 listopada po godzinie 6:00 w Strudze. Kierujący pojazdem jechał od prawej do lewej krawędzi jezdni, dlatego policjant pionu dochodzeniowo-śledczego postanowił podjąć interwencję, chociaż był już po służbie. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Policjant wezwał więc wałbrzyskich funkcjonariuszy do pomocy.

W trakcie dalszych czynności policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego ustalili, że 52-latek miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Okazało się, że sam samochód nie posiadał aktualnego przeglądu oraz ubezpieczenia OC. Teraz wałbrzyszaninowi za popełnione czyny grozi wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wtorek, 12.1.2021 09:47
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele