Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem i odzyskali skradzione mienie

sobota, 22.10.2022 10:14 126 0

39-letni mieszkaniec Wałbrzycha został w minioną środę zatrzymany przez policjantów Komisariatu Policji I w Wałbrzychu i odpowie za włamanie do jednego z remontowanych na Białym Kamieniu domków jednorodzinnych. Mężczyzna dokonał tam kradzieży agregatu prądotwórczego oraz sprzętu służącego do prowadzenia prac budowlanych. Większą część utraconego w wyniku przestępstwa mienia funkcjonariusze odzyskali.

Złodziej, po uprzednim wbiciu szyby w drzwiach tarasowych jednego z domków jednorodzinnych przy ul. Kątowej w Wałbrzychu, w poprzedni weekend dostał się do wnętrza budynku i ukradł z niego agregat prądotwórczy, młot udarowy, mieszadło oraz osiem pianek montażowych, powodując straty w kwocie 3240 złotych.

Funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego pierwszego komisariatu realizując informacje własne ustalili, że za włamaniem na terenie Białego Kamienia może stać mieszkaniec tej części miasta, dla którego nie będzie to pierwsze tego typu przestępstwo. Kontynuując czynności operacyjne policjanci ostatecznie zatrzymali 39-letniego mężczyznę po kilku dniach, 19 października, w jednym z mieszkań przy ul. Bema w Wałbrzychu.

W trakcie czynności procesowych wałbrzyszanin przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Za kradzież z włamaniem grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 10. Policjanci w toku przeprowadzonych czynności odzyskali skradziony agregat, pianki montażowe oraz mieszadło.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)