Policjanci z Boguszowa-Gorc rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

środa, 7.7.2021 10:26 166 0

Boguszowscy policjanci w minionym tygodniu spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami miasta, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas trwających wakacji. Podczas spotkania przekazali najważniejsze wskazówki w tym temacie. Oto niektóre z nich: korzystaj ze strzeżonych kąpielisk, nad wodę wybieraj się zawsze w większej grupie, a najlepiej pod opieką dorosłych, mierz siły na zamiary - jeżeli nie jesteś pewien swoich umiejętności pływackich, nie ryzykuj, nie wchodź do wody bezpośrednio po zabawie na słońcu lub opalaniu. Obiecaj, że zastosujesz się do powyższych rad, a my – policjanci zajmiemy się całą resztą!

Tematem spotkania było oczywiście bezpieczeństwo podczas wakacji. Najmłodsi wspólnie z mundurowymi przypomnieli najważniejsze zasady bezpiecznego odpoczynku. Letnia pogoda sprzyja wodnym zabawom, dlatego szczególną uwagę zwrócono na odpowiednie zachowania podczas spędzania wolnego czasu nad wodą. Policjanci mówili o odpowiedzialnym pływaniu i przestrzegali przed podtapianiem się, czy wpychaniem do wody. Mundurowi podkreślili, że nieodpowiednie zachowanie niesie za sobą nie tylko odpowiedzialność prawną, ale przede wszystkim może doprowadzić do tragedii. Apelowali, aby kąpać się w miejscach do tego wyznaczonych i strzeżonych przez ratowników wodnych. Oczywiście przypomnieli, że należy bezwzględnie wykonywać polecenia wydawane przez ratownika. Policjanci mówili także o bezpiecznych górskich i leśnych wędrówkach. Dzieci dowiedziały się również, co robić w sytuacji, gdy się zgubią i jak wygląda akcja poszukiwawcza za zaginioną osobą. Dużym zainteresowaniem cieszył się radiowóz policyjny.

W ramach spotkań dzieci uświadomiły sobie to, że nie tylko policjanci powinni dbać o ich bezpieczeństwo, ale przede wszystkim ich właściwe zachowania w głównej mierze mają na to wpływ. Na zakończenie każdej lekcji policjanci życzyli uczestnikom bezpiecznych i pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)