Policjanci w czasie wolnym od służby znaleźli zaginioną 45-latkę

wtorek, 21.3.2023 17:30 828 2

Policjanci nie przechodzą obojętnie obok problemów innych ludzi i praktycznie przez całą dobę zwracają uwagę na to co dzieje się wokół nich. Tym samym w wielu sytuacjach są w stanie zapobiec tragediom, pomóc innym w sytuacjach zagrożenia, bądź odnaleźć osobę, o którą martwią się najbliżsi. O tym właśnie mogliśmy przekonać się w miniony poniedziałek nad ranem. Jadący dopiero na służbę dzielnicowi pierwszego komisariatu na jednej z ulic Podzamcza zauważyli kobietę podobną do osoby przez nich od pewnego czasu poszukiwanej. Funkcjonariusze szybko ustalili, że to zaginięcie właśnie tej kobiety tydzień wcześniej zgłosili członkowie jej najbliższej rodziny.

13 marca tego roku jedna z wałbrzyszanek zgłosiła w Komisariacie Policji I w Wałbrzychu, że od kilku dni nie ma kontaktu ze swoją 45-letnią córką, która wyszła ze swojego miejsca zamieszkania i do niego nie powróciła. Policjanci przyjęli zgłoszenie, ustalili rysopis kobiety i rozpoczęli poszukiwania jej jako osoby zaginionej.

Tydzień później – w poniedziałkowy poranek przed godziną 8:00 – mł. asp. Błażej Gromniak oraz sierż. Patryk Pieńkowski jechali wspólnie na służbę do swojej jednostki. Obaj wykazali się w czasie wolnym dużą czujnością. Przy ul. Kasztelańskiej mundurowi zauważyli osobę, która wyglądała jak osoba przez nich poszukiwana. Po wylegitymowaniu okazało się, że to właśnie zaginiona 45-latka.

Na szczęście kobieta była cała i zdrowa, o czym policjanci zawiadomili najbliższą rodzinę. Cała historia na szczęście zakończyła się pozytywnie i mieszkance naszego miasta nic się nie stało.

KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Emil środa, 22.03.2023 02:11
Może lepiej niech cały czas mają wolny ... policjani poza...
czytelnik wtorek, 21.03.2023 19:15
Skoro znaleźli w czasie wolnym, nie wykonując ku temu żadnych...