komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 1 października 2020

Danuty, Remigiusza

Policjanci uratowali życie zdesperowanego 47-latka. Chciał skoczyć z okna w centrum miasta

wtorek, 8.10.2019 09:31 , komentarze: 0 , odsłony: 760
kategorie artykułu:

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu po raz kolejny wykazali się swoim profesjonalizmem. Tym razem szybkie działania przeprowadzone przez funkcjonariuszy pozwoliły na uratowanie 47-latka, który chciał skoczyć z okna w centrum miasta.

Wałbrzyscy funkcjonariusze w poprzednią sobotę przed godzina 19:00 usłyszeli od dyżurnego jednostki o możliwej próbie samobójczej 47-letniego mieszkańca naszego miasta. Policjanci pilnie pojechali więc na miejsce zgłoszenia i zauważyli, że wałbrzyszanin siedzi w oknie na drugim piętrze z nogami zwisającymi na zewnątrz i wykrzykuje, aby nikt nie podchodził, gdyż za chwilę skoczy z parapetu.

Funkcjonariusze, którzy nie raz mieli do czynienia z takimi sytuacjami, weszli na klatkę schodową i niezwłocznie udali się pod ustalony adres. Drzwi do mieszkania były otwarte. Wtedy policjanci wykorzystując nieuwagę desperata, który zajęty był rozmową ze strażakami, podjęli decyzję o dynamicznym wciągnięciu go do wnętrza pokoju - co przyniosło pozytywny skutek. 

47-latkiem ostatecznie zajęli się specjaliści z Zespół Ratownictwa Medycznego, którzy przybyli na miejsce. Dzięki zdecydowanej reakcji policjantów i bardzo dobrej współpracy ze strażakami, po raz kolejny uratowane zostało ludzkie życie.

Źródło: KMP Wałbrzych 

 

Wasze komentarze

wtorek, 29.9.2020 12:15
czwartek, 24.9.2020 12:19
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki