Policjanci uratowali desperata, który dźgnął się nożem

poniedziałek, 27.9.2021 09:52 330 0

Dzięki profesjonalnym i szybkim działaniom funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach – mł. asp. Jakub Lorenc oraz mł. asp. Mateusz Bębas - w środę wieczorem uratowali życie zdesperowanego mężczyzny, który próbował popełnić samobójstwo. Mężczyzna wbił sobie nóż w brzuch, a następnie uciekł z miejsca zamieszkania. Policjanci w toku wykonanych bezpośrednio po zgłoszeniu czynności odnaleźli rannego mężczyznę w pobliskim lesie, udzielili mu pierwszej pomocy i ostatecznie przekazali wezwanemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

Według zgłoszenia 44-letni mężczyzna w miejscu zamieszkania nieoczekiwanie wbił sobie nóż w brzuch, a następnie wybiegł z domu. Miał znajdować się pod wpływem alkoholu. Zaalarmowani o zdarzeniu dzielnicowi z Boguszowa-Gorc niezwłocznie udali się do Unisławia Śląskiego. Wiedzieli, że w takiej sytuacji liczył się każda sekunda, gdyż poszkodowany mógł uszkodzić sobie ważny narząd wewnętrzny i wykrwawić się. Przeprowadzone działania doprowadziły policjantów do pobliskiego lasu. Tam też, po krótkich poszukaniach, znaleźli rannego mężczyznę. Potwierdziło się, że posiada on silnie krwawiącą ranę kłutą, co stwarzało realne zagrożenie dla jego życia.

Boguszowscy policjanci udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej i ostatecznie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego, który to przewiózł zdesperowanego 44-latka do szpitala. Dzielnicowi Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach po raz kolejny pokazali, że można na nich liczyć. Mężczyzna na czas trafił pod opiekę lekarzy, pozostając ostatecznie w placówce medycznej celem hospitalizacji.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)