Policjanci rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie

piątek, 25.6.2021 10:42 388 0

W trosce o bezpieczeństwo dzieci policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowie – Gorcach spotkali się z przedszkolakami. Tematem spotkań było szeroko rozumiane bezpieczeństwo dzieci, a także codzienna służba mundurowych.

St. asp. Ewelina Płusa i mł. asp. Piotr Prokopowicz odwiedzili dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Boguszowie – Gorcach.

Podczas spotkania funkcjonariusze zapoznali przedszkolaków z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach i przechodzenia przez ulicę. Wytłumaczyli najmłodszym mieszkańcom Boguszowa - Gorc dlaczego tak ważne jest jeżdżenie w samochodzie w specjalnym foteliku oraz jak prawidłowo zapiąć pasy bezpieczeństwa. Dzieci poznały zasady zachowania podczas spotkania obcej osoby, która chciałaby nawiązać z dzieckiem kontakt. Mundurowi poruszyli również temat bezpiecznego jeżdżenia na rowerze. Zachęcali też najmłodszych do używania elementów odblaskowych.

Przedszkolaki słuchały porad funkcjonariuszy z wielką uwagą, jednak ich największe zainteresowanie wzbudził policyjny radiowóz i sprzęt wykorzystywany przez policjantów w czasie służby.

Na zakończenie spotkania mundurowi wręczyli przedszkolakom odblaski.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)